fbpx

Otsing

Avaldatud 29.12.2021 | 10.05

Kumu kunstimuuseum ootab veetma koolivaheaega

Uus tegevuslaud Kumu aatriumis. Foto. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kunstimuuseumis saab koolivaheajal osaleda lasteekskursioonidel, nuputada ja õppida kunsti kohta uusi teadmisi tegevusalal ning külastada näitusi tegevuslehtede toel. Peresid ootavad nii püsiekspositsioon kui ka Lõuna-Eesti kunsti tutvustav näitus “Talomuro ilmaruum”.

Koolivaheajal kumus

Kumu kunstimuuseum ootab talvisel koolivaheajal, 5. jaanuaril endale külla 6–12 aastaseid lapsi, et üheskoos avastada näitust „Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad“. Näitus tutvustab 20. sajandi alguses Emajõest lõuna pool tegutsenud kunstnike loomingut. Koolivaheaja programmis keskendutakse piirkonna kultuurilistele eripäradele, mis avalduvad kunstnike värvikirevates teostes. Koos tunnijuhiga uuritakse värviringi ja mõeldakse välja värvide nimesid. Ringkäigu lõpetab loovtöö ateljees.

Kumus toimuvad 5. jaanuaril ekskursioonid eri vanuseastmetele:

kell 13.00–14.30 6–8-aastased*, eesti keeles

kell 14.00–15.30 7–12-aastased, vene keeles

kell 15.00–16.30 9–12-aastased, eesti keeles

Kumu kunstimuuseumi aatriumisse on üles seatud tegevuslauad peredele. Ühel neist on võimalus katsuda ja tunnetada erinevaid materjale, mida võib kohata ka näitusesaalis. Muuseumis kunstiteoseid tavaliselt katsuda pole lubatud, kuid siin on võimalus materjalidega lähemalt tutvust teha. Lugemislaualt leiab valiku vanemat ja uuemat kirjandust Eesti kunstiloo kohta. Kolmandalt tegevuslaual on erinevad värvilehed Kumu püsiekspositsioonis olevate teostega, kuid neil esineb väikeseid erinevusi, mida saab minna näitusesaali otsima.

Püsinäitust „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ saab minna uurima ka tegevuslehe abil, mis aitab tutvust teha erinevate teostega, märgata seni avastamata detaile, arutleda mitmesuguste teemade üle ja ka ise joonistada ning värvida.