fbpx

Otsing

Avaldatud 02.07.2021 | 18.02

Kumu kunstimuuseumi ja EKA kunstikonkursi võidutöid saab näha Kumu aatriumis

Eva Karmen Kasemets. Ükskõiksus. (Gustav Adolfi Gümnaasium, G1). Foto: kunstniku loal

Reedel, 2. juulil kuulutati Kumu kunstimuuseumis välja gümnasistidele suunatud Eesti Kunstiakadeemia kunstikonkursi “Kasulik kunst?!” võitjad ja avati võidutööde väljapanek. Kumus toimunud sündmusel avalikustati esikolmik, keda premeeritakse vastavalt 1000, 200 ja 100 eurose preemiaga. I ja II koha preemia juurde kuulub ka eksponeerimine Kumu kunstimuuseumis. Väljapanek on avatud Kumu aatriumis, hoone teisel korrusel.

I ja II kohta jagavad Eva Karmen Kasemets installatsiooniga “Ükskõiksus” (Gustav Adolfi Gümnaasium, G1) ja Alexandra Voit, teosega “Tulekahju tagahoovis” (Tallinna Inglise Kolledž, 10. klass). III koha pälvis Marta Huimerind teosega “Niidist põrmu” (Vanalinna hariduskolleegium, 10. klass).

Eriauhinnad pälvisid:
Elise Lissel Pähkel – “On siis vaja minna üle seitsme maa ja mere?” – Maali eripreemia
(Vanalinna Hariduskolleegium, 11. klass)
Ellen Emilie Laaksonen – “Minu tarbiv ihu” – Kunstiobjekti eripreemia (Vanalinna Hariduskolleegium)
Liina Triin Kolk – “Äike” – Loomingulise jutustuse eripreemia (Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass)
Maria Baidak – “Infoset” – Pisiplastika eripreemia (Tallinna Järveotsa Gümnaasium, 11. klass)
Ron-Jonas Verlin – “graveyard of memories” – Moe eripreemia (Tallinna 32. Keskkool, 12. klass)
Uku Jürgenson – “Ema leivaga” – Eripreemia kontseptsiooni ja teostuse eest (Põltsamaa Ühisgümnaasium, 12. klass)
Tuule Kangur – “Tugisammas” – Minimalismi eripreemia (Tallinna 21. Kool, 12. klass)

Tänavu esmakordselt toimunud konkursile esitati kokku üle 100 teose erinevates meediumites: heli- ja videokunstist skulptuuride ja maalideni. Konkursi idee üks autoreid, EKA vabade kunstide teaduskonna dekaan, kunstnik Kirke Kangro kommenteeris konkursi tulemusi: “Äärmiselt rõõmustav oli tõdeda, et Eestis on nii palju andekaid noori inimesi. Kunstianne on kindlasti üks nn erivajadus, mida gümnaasiumiõpilased ei saa tiheda kooliprogrammi sees ehk nii palju näidata ja arendada. Ometi on ülioluline, kuidas suhestuvad praeguse maailmaga tuleviku kujundajad, milline on nende pilk. Olime žüriiga töödest vaimustuses ja preemiat oleksime tahtnud anda vaat et kõigile.”

Kunstikonkursi žüriis osalesid: EKA vabade kunstide teaduskonna dekaan Kirke Kangro, installatsiooni ja skulptuuri külalisdotsent Taavi Piibemann,  maali dotsent Kristi Kongi, graafika dotsent Oliver Laas, kunstnik ja projektijuht Madis Luik ja Kumu kunstimuuseumis hariduskeskuse juhataja Sandra Lääne-Velt.