fbpx

Otsing

Avaldatud 11.04.2023 | 14.37

Kumu kunstimuuseumis näeb Tõnis Saadoja isikunäitust

""
Tõnis Saadoja. Maal aastast 2023. Kunstniku loal

Tõnis Saadoja värskelt Kumu kunstimuuseumi 3. korruse projektiruumides avatud isikunäitus „Kõrgus merepinnast“ on osa tänavu kevadel ja suvel toimuvast muuseumi keskkonnateemalisest programmist „Kunst antropotseeni ajastul“.

Näituse pealkiri „Kõrgus merepinnast“ viitab meie valulävele nii ökoloogilises kui ka eksistentsiaalses tunnetuses ja küsimustele, mis end iga päev vaikselt meelde tuletavad. Kas nina on veel vee peal? Kas jätkub hapnikku, mida hingata – kas on piisavalt kütust? Kui kaua kestab täna? Milline maailm meid ees ootab ning kas seniste võtete ja teadmistega üldse saab selle olemust kirjeldada?

Sümmeetriliselt paiknevad projektiruumid on kui avarad kõlakastid Kumu püsinäituse kahes otsas, mida põhiteljena ühendab vanema Eesti kunsti väljapanek „Identiteedimaastikud“. Ajaloolist konteksti arvestades on ka Saadoja uued teosed oma meelelaadilt pigem nostalgilised, koondades eri ajastute maalilisi kogemusi ning otsides tuge seljataha vaatamisest.

Neljapäeval, 20. aprillil kell 18 toimub näitusel „Tõnis Saadoja. Kõrgus merepinnast“ maalikunstniku Tõnis Saadojaga vestlus, mida viib läbi kunstiteadlane ja dramaturg Eero Epner. Üritusel osalemine muuseumipiletiga.