fbpx

Otsing

Avaldatud 20.03.2020 | 09.55

Kumu näitused jõuavad virtuaaltuurina kodudesse

Nii nagu kõik Eesti Kunstimuuseumi filiaalid, on ka Kumu kunstimuuseum seoses kehtiva eriolukorraga ning vastavalt Eesti Vabariigi valitsuse otsusele ajutiselt suletud. Eesti Kunstimuuseum asus eriolukorras kiirelt töötama erinevate võimalustega, et pakkuda meie publikule kunstielamusi ja silmaringi laiendamise võimalusi ka koduses keskkonnas.

Et ootamatult suletud näitused siiski võimalikult paljude kunstihuvilisteni jõuaksid, alustab Eesti kunsti klassikale ja nüüdiskunstile keskenduv Kumu kunstimuuseum uue virtuaaltutvustuste formaadiga, mis annab ligipääsu hetkel muuseumis olevatele näitustele.

Esimesena võeti ette tutvustada koostöös Ateneumi kunstimuuseumiga valminud näitust “Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis” (kuraatorid Tiina Abel ja Anu Allas). Just see hooaja suurprojekt jääks paljudel ehk muidu nägemata, sest näitus oli plaanitud kestma 26. aprillini. Virtuaaltutvustus valmib järgmisel nädalal ning kogu info läheb üles meie veebilehele.

Näitus keskendub Eestis ja Soomes 20. sajandi algul toimunud ühiskondlikele muutustele, mille käigus saavutasid naised ja ka naiskunstnikud suurema iseseisvuse. Teiste hulgas on eksponeeritud Julie Hagen Schwarzi, Sally von Kügelgeni, Karin Lutsu, Natalie Mei, Lydia Mei, Aino Bachi, Olga Terri, Maria Wiiki, Helene Schjerfbecki, Sigrid Schaumani, Elga Sesemanni, Ellen Thesleffi, Tove Janssoni ja Tuulikki Pietilä teosed. Tegu on seni suurima Eesti naiskunstnike loomingut tutvustava väljapanekuga, mis toob päevavalgele palju vähetuntud materjali ja asetab selle dialoogi Soome naiskunstnike teostega. 

Näituse tutvustuse ja pildigalerii leiad siit.

Vaata ka näituse kataloogi meie e-poest.