fbpx

Otsing

Avaldatud 30.09.2022 | 09.04

Kumu nullindate näituse lõpunädal toob vestlusringi, töötoa ja kuraatoriekskursiooni

Festivali Diverse Universe pidu Polymeri kultuuritehase katusel, 2008. Foto: Maarin Ektermann

Veel viimast nädalat on avatud Kumu kunstimuuseumi viienda korruse näitus „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ (kuraatorid: Eha Komissarov ja Triin Tulgiste). Näituse lõpunädala puhul on plaanis mitu publikuüritust.

Näituse finissage‘i programm:

N 6.10 kell 17 vestlus „Omaalgatuslikud nullindad“, kus vaadeldakse omaalgatuslikke praktikaid Eesti kunstis nullindatel. Vestlusring keskendubki sellele kunstielu poolele, mis on raskemini lahterdatav, katalogiseeritav ja museaaliks muudetav. Vestlusel osalevad kunstnik, filmirežissöör ning üks kunagistest kunstiruumi Kunstikonteiner koordinaatoritest Kultuuritehases Polymer – Sandra Jõgeva, kultuurikorraldaja ning kultuuritehase Polymer, Kultuurikatla, Sänna kultuurimõisa jt oluliste keskuste üks rajajaid Madis Mikkor ning rahvusvahelise kunstiresidentuuri MoKS (MTÜ Mooste KülalisStuudio) üks juht ja asutaja Evelyn Grzinich. Vestlust modereerib kunstikriitik ja kuraator Maarin Ektermann.

L 8.10 kell 13 töötuba „Säravad killud“, kell 16 kuraatoriekskursioon koos Triin Tulgistega

Näitus „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ jätkab Kumu kunstimuuseumi kaasaegsele kunstile pühendatud kümnendinäituste seeriat, mis sai alguse 2018. aastal projektiga „Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]“. Käesolev näitus pakub sissevaate nullindate kunsti, lähtudes eelkõige Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi nüüdiskunsti kogudest, heites ühtlasi valgusvihke ka vähemtuntud teostele ja alles järgmisel kümnendil lõplikult väljaarendatud ideedele. Väljapanek hargneb erinevatel teemadel, märksõnadel ja motiividel põhinevate dialoogidena, püüdes edasi anda kümnendi kunstile omast tunnetust, autoripositsioone ja vaatamisviise. Näituse kuraatorid on Eha Komissarov ja Triin Tulgiste.

Üritustel osalemine muuseumipiletiga.

Info finissage‘i ja sündmuste kohta on kodulehel.