fbpx

Otsing

Avaldatud 12.12.2023 | 17.20

Kumu kunstimuuseum on Eesti tuntuim muuseum

""
Kumu kunstimuuseumi püsinäitus "Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945"

Kumu kunstimuuseum on Eesti tuntuim muuseum, selgus Kantar Emori värskest muuseumide ja elamuskeskuste tuntuse ja maine uuringust.

Kumu kunstimuuseumi oskab spontaanselt nimetada 51 protsenti Eesti elanikest, teisel kohal oleva Eesti Rahva Muuseumi spontaanne tuntus on 47 protsenti. Lisaks Kumu kunstimuuseumile on Eesti Kunstimuuseumi filiaalidest kõrgel kohal Kadrioru kunstimuuseum. Koos Proto avastuskeskusega jagab Kadrioru kunstimuuseum kümnendat kohta, mõlema spontaanne tuntus on 12 protsenti.

Kumu kunstimuuseum on esimene ka aidatud tuntuse poolest (85%), järgnevad teaduskeskus Ahhaa (84%), Lennusadam ja Tallinna teletorn (82%), Vabaõhumuuseum (78%) ja Paks Margareeta (77%).

“Muuseumide ja elamuskeskuste külastamine on jätkuvalt üks populaarseimaid kultuuritarbimise viise Eestis ja maailmas. Eestlastele meeldib muuseumides käia ja võrreldes eelmise aastaga ei ole muuseumide tuntuses olulisi muutusi. Jätkuvalt on tuntumad muuseumid Kumu ja ERM, mida teavad pooled Eesti elanikud, järgnevad Eesti Meremuuseum ja Eesti Loodusmuuseum, mida teab veerand elanikkonnast. Elamuskeskustest on enim tuntud Ahhaa teaduskeskus ja Tallinna teletorn,” ütles Muinsuskaitseameti projektijuht Peeter Mauer.

Viimase aasta jooksul on muuseume ja elamuskeskusi külastanud 71% uuringus osalenuist, aktiivsemad külastajad on kõrgharidusega naised. Naised teavad üldjuhul muuseume ka paremini kui mehed. Erandiks on Eesti Lennundusmuuseum, mis meenub meestele oluliselt sagedamini.

Eestis on 170 muuseumi 227 külastuskohaga, mis kõik panustavad meie mälu ja kultuuri talletamisse, mõtestamisse ja aktiivsesse vahendamisse. 2022. aastal külastati Eestis muuseume ligi 2,5 miljonit korda.

Lähemalt saab uuringuga tutvuda siin.