fbpx

Otsing

Avaldatud 09.11.2022 | 09.02

Kumu suurnäituse avanädal pakub mitmekülgset publikuprogrammi

""
teamLab. Illustratiivne näitusevaade. Hõljuvad õied igavikumeres. 2022. Kumu kunstimuuseum. © teamLab, Pace Gallery loal

11. novembril Kumu kunstimuuseumis avatava rahvusvaheliselt tuntud digitaalkunstikollektiivi näituse avanädalavahetusel saab osa mitmekesisest publikuprogrammist. Näituse “teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres” esimene nädalavahetus toob publikusündmusi erinevatele vanusegruppidele ning mõeldud on ka isadepäeva tähistavatele peredele. Üritustel saab osaleda muuseumipiletiga.

Pühapäeval, 13. novembril leiavad igal täistunnil aset näituse lühitutvustused. Isadepäeva sisustavad lisaks põnevad eriüritused:

11.00–11.30 Eriüritus peredele: „Külas Polina Tšerkassova“. Jutustame keskkonnateemalisi lugusid hoolimisest ja looduse hoidmisest, Kumu auditooriumis
11.30–16.30 „Liigutuslainete“ maalimise drop-in-töötuba lastele, Kumu hariduskeskuses
14.00–16.00 Elamusprogramm „Sulandumised“ noortele ja täiskasvanutele, koostöös Balti filmi, meedia ja kunstide instituudiga. Elamusprogramm koosneb kogemuslikust näitusekülastusest ja loovast digitaalkunsti töötoast, mis suunab osalejaid vaatlema neid ümbritsevat looduslikku ja tehislikku keskkonda ning õpetab, kuidas foto- ja/või videojäädvustustest luua terviklik ühtesulanduv digitaalne kunstiteos. Kohtade arv piiratud!
14.30 venekeelne lühitutvustus näitusel
15.30 ingliskeelne lühitutvustus näitusel

2001. aastal asutatud kunstirühmitus teamLab on üks tuntumaid digitaalse kunsti loojaid maailmas. Nende mõjusad ruumiinstallatsioonid on muutnud arusaama digitehnoloogia abil loodud kunstist ning vaimustanud miljoneid vaatajaid üle ilma. teamLabi näitus haarab külastaja üleni endasse. See on piirideta kunst, mis ümbritseb meid täielikult ja tõmbab meid kaasa kõigi meeltega.
Kumu kunstimuuseumis näidatakse kolme teost, mis kujutavad katkematute lainete, tärkavate, õitsevate ja närbuvate lillede ning tuleleekide kaudu looduse igavest ringkäiku. teamLabile omaselt on näitusesse kaasatud ka külastaja: mobiiliäpi abil saab igaüks süüdata leegi oma telefonis või käeviipega mõjutada seinal kasvavaid lilli.

Tutvu publikuprogrammiga täpsemalt siin.

Loe näitusest rohkem siin.