fbpx

Otsing

Avaldatud 10.02.2020 | 07.54

15.-16. veebruaril tähistab Kumu sünnipäeva raamatu- ja disainilaada ning loominguliste töötubadega

Feministliku kirjanduse õhtu Kumu 14. sünnipäeval. Foto: Enlil Sonn

Nädalavahetusel, 15.‒16. veebruaril saab Kumu sünnipäeva raames Kumu näitusi külastada vaid 3 euroga, õpilased pääsevad näitustele tasuta.

Laupäeval, 15. veebruaril toimuvad eesti-, vene- ja ingliskeelseid näitusetutvustused Kumu suures saalis avatud näitusel „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis”.

Pühapäeval, 16. veebruaril saab osaleda põnevates töötubades ning soetada kodumaist disaini ja kunstiraamatuid disaini- ja raamatulaadal. Toimuvad erinevad töötoad lastele ja karikatuuri töötuba täiskasvanutele. Pärastlõunat ja õhtut sisustavad erinevad tegevused: kunstnik Eva Mustoneni juhendamisel saavad huvilised proovida kätt kimchi-töötoas (valmistatakse koreapäraselt fermenteeritud kapsast) ning tutvustatakse vastavatud 1990. aastaid käsitlevat püsiekspositsiooni. Sünnipäeva nädalavahetusele paneb punkti feministliku kirjanduse õhtu ‒ näituste „Sisse, sisse – uks on lahti! Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen“ ja „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“ ühisüritus.

Sünnipäeva nädalavahetusel on Eesti Kunstimuuseumi välja antud raamatud kõigi filiaalide poodides ja e-poes kuni 50% soodsamad. Samuti tutvustatakse kolme uut trükist.