fbpx

Otsing

Avaldatud 18.05.2021 | 14.29

Kumu uus külaliskuraator on Maria Arusoo

Maria Arusoo. Foto: Kent Märjamaa
Maria Arusoo. Foto: Kent Märjamaa

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo on kutsutud 2021. aasta maist alates üheks aastaks Kumu resident-kuraatoriks, et mõelda kaasa Kumu programmis ning lisada oma perspektiiv koos Eha Komissarovi ja Eda Tuulbergiga kureeritavale nõukogude aja naisgraafikute näitusele. 

Üheaastane külaliskuraatori positsioon loodi Kumus 2019. aastal ning esimesena kutsuti residendiks ajalooprofessor Linda Kaljundi. Lisaks näituseprojekti läbiviimisele on külaliskuraatoril võimalus panustada muuseumi näituste- ja publikuprogrammide koostamisse ja rääkida kaasa muuseumi arengutes, pakkudes värsket kõrvalpilku ja omapoolseid ekspertteadmisi. 

“Külaliskuraatori ehk resident-kuraatori koht pakub hea akadeemilise või kuraatoritöö taustaga inimestele loomingulist väljakutset. Samas võidame Kumu näituseplaani uusi ideid ja sünergiat ning võimestame koos Eesti kunstivälja,” kirjeldab külaliskuraatori rolli Kumu direktor Kadi Polli.

“Kumu pakkumine oli väga ootamatu, kuid inspireeriv,” ütleb Maria Arusoo. “Eeskätt rõõmustab võimalus uurida koos Eha Komissarovi ja Eda Tuulbergiga vanema põlvkonna naisgraafikute teoseid. Olen juba eelnevalt töötanud Mare Vindi ja Aili Vindi loominguga ning võimalus sellega nüüd jätkata ja uurimust laiendada on väga põnev. Kumu külaliskuraatori positsioon on huvitav ja uudne formaat meie kunstiväljal,” kommenteerib Arusoo uut perspektiivi.