fbpx

Otsing

Avaldatud 29.11.2022 | 09.02

Kumu uut näitust tutvustav kataloog tuli müügile muuseumipoes

Näitus "Mälu arheoloogid. Kunstikogu Vitols Contemporary" Kumus. Foto: Endel Apsalon

Kumu kunstimuuseumis novembri keskel avatud uut näitust “Mälu arheoloogid. Kunstikogu Vitols Contemporary” tutvustav kataloog on tulnud müügile muuseumi poes ja e-poes. Ingliskeelne teos pealkirjaga “Archaeologists of Memory: Vitols Contemporary Art Collection” avab Läti kunstikogujate Irina Vītola ja Māris Vītolsi mahukat kollektsiooni, mille fookuses Ida-Euroopa ja Kesk-Euroopa riikide kunst pärast Berliini müüri langemist.

Näitus ja käesolev raamat on esimene teemapõhine sissevaade Baltimaade ühte huvitavamasse kunstikogusse Vitols Contemporary, mis keskendub Ida- ja Kesk-Euroopa kaasaegsele kunstile ja kuhu kuulub ligi 1000 teost enam kui 150 autorilt. Kollektsionääride Irina Vītola ja Māris Vītolsi sõnul on kogu ajendatud nende huvist Ida- ja Kesk-Euroopa regiooni sotsiaalsete ja poliitiliste muutuste vastu pärast Berliini müüri langemist 1989. aastal. Samuti tõstavad nad esile piirkonna kultuurilist mitmekesisust.

Raamatust saab lugeda intervjuud Irina Vītola ja Māris Vītolsiga, Maarja Kangro novelli ja Tanel Randeri esseed ning see sisaldab ka näitusel eksponeeritud teoste kataloogi.

Näitusel osalevad kunstnikud: Viktor Alimpijev, Vladimir Arhipov, Jānis Avotiņš, Matei Bejenaru, Blue Noses Group, Vajiko Chachkhiani, Kristaps Ģelzis, Dmitri Gutov, Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, Rasa Jansone, Jānis Kalmīte, Alice Kask, Vendula Knopová, Eva Kot’átková, Leonards Laganovskis, Goshka Macuga, Inga Meldere, Rustam Mirzoev, Deimantas Narkevičius, Mircea Nicolae, Lucia Nimcová, Adrian Paci, Ievgen Petrov, Joanna Piotrowska, Tõnis Saadoja, Krišs Salmanis, Monika Sosnowska, Antanas Sutkus, Olga Tšernõševa, Artur Żmijewski

Tutvu raamatuga lähemalt e-poes.