fbpx

Otsing

Avaldatud 15.02.2020 | 13.47

Kumus avati uus murrangulistele 90. aastatele keskenduv püsiekspositsioon

Raoul Kurvitza teos Pentatonic Colour System II. Programme 01 and 03. 1994/1999. Installatsioon. Eesti Kunstimuuseumi kogu

15. veebruaril avati Kumus uus 90. aastate eesti kunstile keskenduv püsiekspositsioon. Väljapanekult leiab teiste seas legendaarsete kunstnike Jaan Toomiku, Ene-Liis Semperi ja Raoul Kurvitza teosed. Püsiekspositsioon valmis Kumu 14. sünnipäevaks.

Uue püsiekspositsiooni „Tulevik on tunni aja pärast. Eesti kunst 1990. aastatel“ fookus on murranguliste 1990. aastate Eesti kunstil. Väljapanek võtab vaatluse alla taasiseseisvumisajal kujunenud uued nähtused ja kunstivormid, pöörates tähelepanu uuele meediale, foto- ja videokunstile ning installatsioonidele. Püsiekspositsioonis on töid mitmelt oluliselt ja mõjukalt, 1990. aastatel tooni andnud autorilt.

Ekspositsiooni pealkiri pärineb kultusbändi J.M.K.E laulust ning viitab ühiskondlikele ja kultuurilistele muutustele perioodil, mil ootused ja lootused olid suunatud tulevikku. Püsiekspositsiooni kuraator on kunstiteadlane ja Kumu kunstimuuseumi programmijuht Eha Komissarov ning koordinaatorid Tiiu Parbus ja Annika Räim.