fbpx

Otsing

Avaldatud 17.01.2024 | 11.00

Kumus jätkuvad Vaiksed hommikud ja programm „Taaskohtumised“

""
Aili Vint. Meri pärast esimest lund. 1978. Eesti Kunstimuuseum

Ka alanud aastal jätkuvad Kumu kunstimuuseumis kord kuus laupäeviti sensoorselt ülitundlikele inimestele mõeldud vaiksed hommikud ja dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programm „Taaskohtumised“.

Laupäeval, 20. jaanuaril kella 10–12 muutub Kumu kunstimuuseum sensoorselt ülitundlikele inimestele tavapärasest veelgi sõbralikumaks. Vaiksel hommikul ei võta muuseum vastu ühtegi ekskursioonigruppi ega koolitundi ning Kumu hariduskeskuses on sisse seatud vaikne ala, kus saab vajadusel puhata ja ennast turgutada. Samuti on sel ajal püsiekspositsioonide heliteosed tavapärasest vaiksemad. Kumu kunstimuuseumi külastajale on saadaval tajukaart, mis annab ülevaate näituste heli- ja valgustustaseme ja ligipääsetavuse kohta. Tajukaarti on võimalik küsida kassast.

Laupäeval, 20. jaanuaril kell 13 toimub Kumu kunstimuuseumi „Taaskohtumised“ programmi raames läheduse ja puudutuse teemaline kohtumine näitusel „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“. Mäluhäirega inimestele ja nende lähedastele loodud programm „Taaskohtumised“ toimub iga kuu, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda sotsiaalseid ja arendavaid tegevusi kunstimuuseumis ning võimalust veeta koos kvaliteetselt aega. Programmis „Taaskohtumised“ osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine. Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.