fbpx

Otsing

Avaldatud 27.02.2020 | 11.48

5.-6. märtsil toimub Kumus naiskunstnikele keskenduv rahvusvaheline konverents

Kumu konverentsi üritustesarja raames 5.–6. märtsil aset leidev konverents „Naiskunstnikud Balti- ja Põhjamaade muuseumides“ kaasneb Kumu kunstimuuseumi näitusega „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“ (kuraatorid Tiina Abel ja Anu Allas) ning keskendub naiskunstnikele Balti- ja Põhjamaade muuseumide kollektsioonides, püsiekspositsioonides ning näitustel. Kahepäevase konverentsi programmis on ettekanded ja loengud eri riikide kunstiloolastelt, muuseumitöötajatelt ja ülikoolide lektoritelt.

Alates 1970. aastatest on kogu maailmas üha rohkem tähelepanu pööratud naiskunstnike rollile ja nähtavusele nii kunstiajaloos kui ka kaasaegse kunsti väljal. Erinevatel ajaloolistel ja kunstimaailma dünaamikat kujundanud põhjustel on naiskunstnike looming võrreldes meestega sageli tagaplaanile jäänud või on seda peetud kõrvaliseks. Praeguseks on algatatud terve hulk naiskunstnike loomingut käsitlevaid uurimisprojekte, korraldatud näitusi ja konverentse ning avaldatud akadeemilisi publikatsioone ja katalooge, kuid muutused toimuvad kunstimaailma institutsionaalsetes struktuurides erineval moel ja erineva kiirusega.

Kumu konverentsi eesmärk on keskenduda Balti- ja Põhjamaade kunstimuuseumidele ning vaadelda võrdlevalt naiskunstnike osakaalu nende kollektsioonides, analüüsida kogude täiendamise strateegiaid ja püsiekspositsioonide muutunud struktuure ning tutvustada neis muuseumides korraldatud näitusi ning läbi viidud uurimisprojekte.

Konverentsi kolleegiumi kuuluvad: Anu Allas (Kumu kunstimuuseum), Tiina Abel (Eesti Kunstiakadeemia), Ulla Angkjær Jørgensen (Network for Gender and Diversity in Nordic Art Museums), Bart Pushaw (Kopenhaageni Ülikool), Kadi Polli (Kumu kunstimuuseum).

Konverents Kumu auditooriumis toimub inglise keeles.