fbpx

Otsing

Avaldatud 26.07.2021 | 16.31

Läti ajakirjanikud külastasid Kadrioru kunstimuuseumi ja Kumu kunstimuuseumi

Läti ajakirjanike grupp Kadrioru kunstimuuseumiga tutvumas. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Juulis külastasid Tallinna ja Tartu muuseume Läti ajakirjanikud, et tutvuda kultuurielamuste ja paikadega, mida siin külastada ning mis võiksid pakkuda huvi ka Läti turistidele. Tihedasse kultuurielamusi pakkuvasse programmi mahtus ka Eesti Kunstimuuseumi kaks filiaali: Kadrioru kunstimuuseum ja Kumu. Ajakirjanike külaskäigu korraldajaks oli Visit Estonia.

Kadrioru kunstimuuseumis võttis grupi vastu direktor Aleksandra Murre, kes tegi lühikese tutvustuse Kadrioru lossi ja aia kohta ning tutvustas külalistele selle hooaja rahvusvahelist tippnäitust “Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu”. Lisaks rahvusvaheliselt kõrgetasemelisele näitusele äratas ajakirjanikes suurt huvi ka barokkstiilis hoone- ja aiaansambel ise.

Kumu kunstimuuseumis tutvustas direktor Kadi Polli grupile Kumu maketi abil hoone arhitektuuri ja saamislugu ning tegi lühituuri ka läti rahvusliku kunsti suurkuju Janis Rozentālsi näitusel muuseumi suures saalis. Koos ajaloolase ja kaaskuraator Linda Kaljundiga tehti päeva lõpus põhjalikum tuur Kumu püsinäitusel “Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700 – 1940”. Grupile tutvustati nii Eesti rahvuskunsti algusaja teoseid kui ka kaasaegsete kunstike sekkumisi ja spetsiaalselt näituse jaoks loodud projektiruumi näitust “Erinevuste esteetika”, mille kuraatoriks Bart Pushaw.