fbpx

Otsing

Avaldatud 04.11.2022 | 09.04

Materjalide ja jätkusuutlike tehnoloogiate näitust eksponeeritakse uuesti Jääaja Keskuses Tartumaal

Näitus "Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad". Foto: Stanislav Stepaško

11. novembril avatakse Jääaja Keskuses näitus “Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad”, mis oli esmakordselt eksponeeritud Adamson-Ericu muuseumis sama aasta suvel. Näituse kuraator on Karin Vicente, kujundaja Villu Plink ning graafiline disainer Külli Kaats.

„Mõjukas materjal“ tutvustab põnevaid tehnoloogiaid, tulevikumaterjale, ning ringmajanduse ja jätkusuutlikuse edulugusid Eesti kaasaegses disainis. Jääaja Keskuses eksponeeritaksegi näitust tuleviku väljavaadetega tegeleval korrusel. Näitusel eksponeeritud teosed pakuvad nutikaid lahendusi globaalsetele probleemidele, tõestades mõjusalt, et jätkusuutlik materjalivalik on võimalik. Lisaks lähtusid nii näituse kujundus, eksponeerimise mööbel, etiketid kui ka trükised läbimõeldult jätkusuutlikest eesmärkidest.

“Tänase ületarbimisagoonia ajal on loomulik, et me ei räägi pelgalt uutest võimalustest uut luua, vaid ka säästlikkusest ja taaskasutusest,” sõnas Jääaja Keskuse juhataja Kadri Valner selgituseks, miks Eesti Kunstimuuseumis loodud näitus just keskkonnaharidusega tegelevasse majja sobitub.

Osalevad kunstnikud: Elize Hiiop, Siim Karro, Lauri Kilusk, Eve Koha, Marta Konovalov, Erki Nagla, Kärt Ojavee, Olivia Page, Darja Popolitova, Johanna Ulfsak, Riina Õun