fbpx

Otsing

Avaldatud 01.02.2022 | 09.08

Mikkeli muuseumi püsiekspositisoon läbis värskenduskuuri

Fo koerad. Jaapan, Edo perioodi stiilis (1615–1868). 19. saj. Portselan, seladon. Eesti Kunstimuuseum, Johannes Mikkeli kogu

5. veebruaril avatakse värskenduskuuri läbinud Mikkeli muuseumi püsiekspositsioon taas külastajatele. Tänavu 25. sünnipäeva tähistava Mikkeli muuseumi püsiekspositsiooni fookus on tarbekunstil ning idamaade portselanil. 5. veebruaril leiab aset publikupäev, mille raames toimuvad töötoad ja ekskursioonid.

1997. aastal avati Eesti Kunstimuuseumi filiaalina Johannes Mikkeli erakogule pühendatud muuseum. 2022. aastal tähistab Mikkeli muuseum oma 25. tegutsemisaastat eriprogrammiga, mille avaakordina avatakse 5. veebruaril Idamaade portselani uuendatud väljapanek. Selles pannakse enam rõhku teoste Mikkeli kogusse jõudmise loole, kuid samuti esemete ajaloo, otstarbe ning valmistusviiside tutvustamisele.

Idamaade portselani ekspositsioonis näeb muu hulgas traditsioonilisi Hiina uusaastakingitusi – ploomiõie- ja jäämurrudekooriga koobaltsinise maalinguga vaase ja maitseainetoose. Uue aasta algust tähistab Hiinas varakevadine jäämurd jõgedel ning õide puhkevad ploomipuud, pidustuse üks olulisemaid kujundeid on aga draakon, keda näeme samuti mitmel Mikkeli muuseumis eksponeeritud teosel. Draakonitest, ploomiõitest ja Idamaade portselanist räägivad ka 5. veebruaril toimuvad lastele ja täiskasvanutele korraldatud publikupäeva programmid. Muinasjutuprogrammis leiavad põnevat tegevust ja avastamist ka  pisemad kunstisõbrad.

Tutvu publikupäeva programmi ja ekspositsiooni teemaga lähemalt siin.