Avaldatud 17.04.2020 | 10.39

Monograafia „Johann Köler“ on eksponeeritud virtuaalnäitusel „Eesti kauneimad raamatud 2019“

"Johann Köler". Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi kirjastatud ja Mai Levini kirjutatud monograafia „Johann Köler“ on eksponeeritud virtuaalnäitusel, mis tutvustab 2019. aasta kauneimaid Eesti raamatuid.

Eesti 25 kauneima raamatu ja viie kauneima lasteraamatu konkurss toimub igal aastal ning selle eesmärgiks on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuuri nähtuse väärtustamine.

Monograafia „Johann Köler“ valiti konkursi žürii poolt 25 kauneima raamatu hulka, sellele omistati Eesti Rahvusraamatukogu eriauhind Kuldraamat ja toimunud rahvahääletusel valiti raamat ka lugejate lemmikute hulka. Raamatu kujunduse ja pilditöötluse on teinud Eesti Kunstimuuseumi kirjastusosakonna graafiline disainer Külli Kaats.

Kauneimate raamatute veebilehel saab tutvuda kõigi 2019. aasta konkursi võitjatega, samuti võib sealtsamast leida eelnevate aastate kauneimad raamatud. Kauneimate raamatute konkursi korraldajad on Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

Vaata virtuaalnäitust siin.