fbpx

Otsing

Avaldatud 20.03.2024 | 14.36

Mullu Kumus eksponeeritud näitus “Futuromarennia. Ukraina ja avangard” jõudis Belgiasse FeliX Art & Eco muuseumisse

""
Näitus „Futuromarennia. Ukraina ja avangard“ jõudis Belgiasse. Foto: Lera Guievska

Mullu aprillist septembrini Kumu kunstimuuseumis esitletud Mõstetskõi Arsenali näitust “Futuromarennia. Ukraina ja avangard” näeb nüüd Belgias Brüsseli lähistel, Drogenbosis asuvas FeliX Art & Eco muuseumis.

Esmalt Kiievis Mõstetskõi Arsenalis eksponeeritud ja seejärel Kumu kunstimuuseumi jõudnud näitus tutvustab uuenduslikke kunstilisi tulevikunägemusi, mis sündisid Ukraina ajaloolistel aladel 1910.–1920. aastatel. Väljapanek „Futuromarennia. Ukraina ja avangard“ koosneb enam kui 100 kunstiteosest, sealhulgas maalid ja joonistused, raamatu- ja plakatikujundused, teatrikostüümide ja lavakujunduse kavandid, mida täiendavad videomaterjalid ja ajaloolised fotod ning rekonstruktsioonid nii tikandis kui ka 3D-modelleerimise tehnikas.

“”Futuromarennia” muutub, kuid jääb alati Ukraina looks. Meil on olnud tänaseks rida projekte: Kiievis Mõstetskõi Arsenalis, seejärel Eestis Kumus ja nüüd Belgias FeliX Art & Eco muuseumis. Meil on väga hea meel, et 100 näitusel esitletud kunstiteost on praegu Venemaa rakettide jaoks kättesaamatus kohas. Nende hulgas on selliste tuntud kunstnike nagu Kazimir Malevitši ja Oleksandra Eksteri teosed,” ütles näituse kaaskuraator Olha Melnõk.

Näitus „Futuromarennia. Ukraina ja avangard“ jääb FeliX Art & Eco muuseumis avatuks 8. septembrini.

Kumu kunstimuuseumis külastas näitust “Futuromarennia. Ukraina ja avangard” mullu 34 867 kunstisõpra, neist 1044 olid ukrainlased.