fbpx

Otsing

Avaldatud 24.08.2020 | 12.15

Muuseumihariduse infopäev toimub 27. augustil

Muuseumihariduse infopäev 2019. aastal Kumu kunstimuuseumis. Foto: Helen Melesk

27. augustil leiab aset Eesti Kunstimuuseumi üle-eestiline muuseumihariduse infopäev, mis käesoleval aastal toimub veebinari vormis. Infopäev „Virtuaalne ja reaalne – uuendusmeelne muuseum“ toimub 27. augustil kell 10–17.

Veebinaril tutvustavad muuseumid üle Eesti oma järgmise õppeaasta haridusprogramme ning annavad soovitusi ja praktilisi nõuandeid, kuidas saavad muuseumid kooliharidust erinevates ainevaldkondades toetada. Kevadise distantsõppe perioodi kogemustele tuginedes esitlevad muuseumid oma e-tunde ja õpikeskkondi ning teisi e-õppe võimalusi. Infopäevale on oodatud osalema nii humanitaar-, reaal- kui ka loodusainete õpetajad ning alushariduse pedagoogid, sest muuseumide pakutavate programmide valik on väga lai.

Päeva avaloengul selgitab ajuteadlane Jaan Aru, kuidas aju õpib, miks seostamine on oluline ning kuidas mõjutab aju tööd nutiseadmete kasutamine. Päeva teises pooles arutleb Martin Saar, Tallinna Reaalkooli õppealajuhataja ja keemiaõpetaja, milline oli, mida andis ja mida kaasa võtta kevadisest distantsõppest.

Ettekanded toimuvad Eesti Kunstimuuseumi kodulehe ja muuseumihariduse infopäeva Facebooki-ürituse vahendusel. Muuseumide veebinariga saab liituda lingi kaudu, mis saadetakse eelregistreerunud osaleja e-posti aadressile.

Infopäeval osalevad muuseumid: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Eesti Meremuuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Nukuteatrimuuseum, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu Ülikooli muuseum.

Eesti Kunstimuuseum on üle-eestilist muuseumihariduse infopäeva õpetajatele ja koolijuhtidele korraldanud alates 2017. aastast. Infopäevale saab registreerida kuni 24. augustini.

Info ja kava kodulehel 

Üritus Facebookis