fbpx

Otsing

Avaldatud 17.05.2022 | 10.08

Muuseumiöö toob Eesti Kunstimuuseumi loovtöötoad, ekskursioonid ja mängulised tegevused peredele

Pered Kumu kunstimuuseumi püsinäitusel. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Juba 21. mai laupäeva õhtul avavad muuseumid, mäluasutused ja külastuspaigad Eesti publikule oma uksed kella 18–23. Muuseumiööl osaleb ka Eesti Kunstimuuseum oma filiaalidega. Samuti on avatud soodustusega öömüük e-poes.

Sellel aastal on Muuseumiööl pilet 1 euro külastaja kohta. Muuseumiöö pilet on selleks, et eriprogramme korraldavatele muuseumidele pisut rohkem tuge pakkuda. Eesti Kunstimuuseumi e-poes avatakse Muuseumiöö puhul ka öine soodusmüük. Trükised, meened, reprod on hilisõhtust kuni hommikul kella kaheksani e-poes saadaval 10% soodustusega.

Muuseumiööl, kell 18.00–23.00 on Kumus külastajatele avatud Eesti kunsti püsiekspositsioonid: „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“, „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)“ ning projektiruumide näitused: „Erna Kreischmann. Baltisaksa modernisti oma ruum“ ja „Jonna Kina. Neli skulptuuri viieteistkümnes osas“. Näitusesaalides tutvustavad teoseid külastusjuhid. Näitust „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ on võimalik külastada giidiga, eelregistreerides lühitutvustusele, kus antakse ülevaade näituse tähtsamatest teostest. Kumu 5. korruse näitusesaali eesruumi luuakse üheks õhtuks ka hubane videokunsti vaatamise ala. Õhtu jooksul toimuvad erinevad ekskursioonid.

Adamson-Ericu muuseumis toimuvad 15-minutilised lühiekskursioonid näitusel „Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad“. Kell 18 algab Väikese leiutaja ringmajanduse õpituba (eesti keeles / inglise keeles). Avatud lastealal saab töölehe abil õppida ringmajanduse põhitõdesid, leiutada loodussõbralik disainiprojekt või „parandada“ üks koiaukudega kampsun, järgides nähtava parandamise ideed: kaunistada parandatud koht selle varjamise asemel. Valminud tööd võib jätta muuseumisse näitusele.

Kadrioru kunstimuuseumis saab osa ekskursioonidest, sh Kadrioru pargis toimvatest ekskursioonidest. Lapsi ootavad otsimismäng ja tegevustuba, samuti saavad külastajad osa muuseumi ruumides etenduvast Fine 5 tantsuteatri rännaklavastusest. 18.00–19.00 on muuseum avatud üksnes vaegnägijatele, et tagada vaiksem ja keskendumist soodustav keskkond (eelregistreeritud gruppidele).

Mikkeli muuseumis toimub kell 18.00–21.00 loovtöö peredele „Unistuste kollektsioon“. Muuseumis on sel õhtul tööl kuraatorid ja professionaalsed giidid, kellele saab eksponeeritud teoste kohta küsimusi esitada.

Niguliste muuseumi hoone on pikaajalisteks ehitustöödeks suletud. Hoolimata sellest pakutakse Muuseumiööl võimalust liituda Niguliste väliterritooriumil toimuvate tegevustega. Ajalooliste pärnade all leiab kogu õhtu vältel aset meisterduste töötuba ning valitud kellaaegadel toimuvad muuseumi välialal 30-minutilised ekskursioonid Niguliste ajaloost.

Tutvu Eesti Kunstimuuseumi filiaalide programmiga