fbpx

Otsing

Avaldatud 03.09.2020 | 09.38

Muuseumiööl külastas Eesti Kunstimuuseumi filiaale üle 4600 inimese

Publik Kumu kunstimuuseumis. Foto: Eesti Kunstimuuseum
Publik Kumu kunstimuuseumis. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Tänavusel muuseumiööl 29. augustil külastas Eesti Kunstimuuseumi filiaale 4627 inimest. Eriprogrammi pakuti kõigis filiaalides, kus lapsed said osaleda mängulistes töötubades, suuremaid kunstihuvilisi oodati aga ekskursioonidele ja ringkäikudele. 

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum osalesid koos teiste Kadrioru ajaloolistes hoonetes asuvate muuseumide ning Kadrioru Pargiga programmis „Ajarännak Kadriorus”. Mikkeli muuseumis oli fookuses näitus „Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu“. Kadrioru kunstimuuseumis oli avatud Kadrioru kunstimuuseumi püsiväljapanek (16.–19. sajandi Euroopa ja Vene kunst) ning näitus „Külaskäik“, mis esitab valitud teoseid Johannes Mikkeli kollektsioonist. Lisaks leidsid aset õhtused kuraatorituurid ja ekskursioonid nii pargis kui ka muuseumis.

Niguliste muuseumi programm keskendus sel aastal kirikuhoonele ja selles peituvatele tippteostele omas ajas. Ekskursioonidel kõneldi Bernt Notke „Surmatantsust“, Hermen Rode Niguliste kiriku peaaltari retaablist ja Niguliste kiriku arhitektuurist. Läbi õhtu said väikesed külalised töötoas joonistada ja värvida Niguliste kunstiteoste ainetel.

Adamson-Ericu muuseumis oli avatud püsiekspositsioon ja toimusid eelregistreerimisega ekskursioonid näitusel „Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul“. Muuseumis leidsid loovat tegevust nii suured kui ka väikesed külastajad.

Kumu kunstimuuseumis olid külastajatele tasuta avatud Eesti kunsti püsiekspositsioonid „Varamu“ ja „Konfliktid ja kohandumised“ ning näitus „Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus“. Samuti toimusid lühiekskursioonid, töötuba ning mäng lastele.

Muuseumiöö raames pääses näitustele tasuta. Muuseumiöö 2020 teema oli „Öös on aega“, mis kutsus külastajaid mõtisklema aja olemuse üle.