fbpx

Otsing

Muuseumitundide tellimise meelespea

Oleme teie jaoks kirja pannud mõned olulised punktid, mis nii muuseumitunni tellimise kui ka muuseumisse tuleku hõlpsamaks teevad.

NB! Palume enne muuseumitundi tulekut kindlasti tutvuda külastaja meelespeaga

Eesti Kunstimuuseumi filiaalide (Kumu kunstimuuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi, Mikkeli muuseumi, Niguliste muuseumi ja Adamson-Ericu muuseumi) muuseumitunnid toimuvad ettetellimisel.

Erisoovid ja -vajadused

Selleks, et saaksime teile pakkuda sujuvat külastust ja muuseumitunnielamust, palume anda meile võimalikult palju infot grupi spetsiifika kohta. Teadmised grupi erivajadustest (nt püsimatus, hariduslikud erivajadused, füüsiline puue jm) aitavad meil tundi paremini korraldada ning nõnda kindlustada, et kogu grupp saab muuseumikülastusest kvaliteetse kogemuse.

Muuseumitundidel on kindel ülesehitus. Kui gruppi saatev õpetaja soovib tunni ajal õpilastele ka ise ülesandeid anda, palume see eelnevalt muuseumiga kooskõlastada või täita ülesandeid pärast muuseumitunni lõppu.

Saatjad

Muuseumitundi tulles peab alati kaasas olema grupi eest vastutav kooli haridustöötaja.

Kuni kahele gruppi saatvale õpetajale on sissepääs tasuta.

Erivajadustega õpilaste gruppidel ei ole saatjate arv piiratud.

Kestus

Muuseumitunnid kestavad 60 või 90 minutit. Kestus on märgitud iga tunni kirjelduses.

Hind

  • Alates 10-liikmelisest grupist hind osaleja kohta 6 € (olenemata tunni pikkusest).
  • Grupile suurusega kuni 9 inimest 60 € grupp.

Muid kulutusi muuseumitundidele ei lisandu.

Muuseumitunni pilet võimaldab samal päeval pärast tunni toimumist külastada iseseisvalt ka teisi selle muuseumi näitusi.

NB! Muuseumitunnid on tasulised ka piletivabadel päevadel.

Keel

Muuseumitunde saab tellida eesti ja vene keeles. Kui tunni juures on vastav märge, siis ka teistes keeltes.

Grupi suurus

Kumu kunstimuuseumis, Kadrioru kunstimuuseumis ja Niguliste muuseumis kuni 30 õpilast, Adamson-Ericu muuseumis ja Mikkeli muuseumis grupi suurus kokkuleppel muuseumiga.

Soodustused

  • Tellides korraga vähemalt 4 muuseumitundi ühele klassile või grupile üheks õppeaastaks ühes Eesti Kunstimuuseumi filiaalis, on muuseumitunni hind ühele osalejale 5 €. Soodustus kehtib ka muuseumitundide sarja puhul kõikides filiaalides. Grupile suurusega kuni 9 inimest on osalemine 50 € grupp.
  • Osaledes ühe rühma või klassiga õppeaasta jooksul nelja erineva Eesti Kunstimuuseumi filiaali haridusprogrammis, maksab muuseumitund ühele õpilasele 5 € (tavapärase 6 € asemel).

Tellimine

Muuseumitunde saab tellida kodulehel oleva ankeedi kaudu või kirjutades oma soovist kodulehel märgitud kontaktile.

Kumu kunstimuuseum:

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum:

Niguliste muuseum ja Adamson-Ericu muuseum:

Tasumine ja garantiikiri

Muuseumitunni eest saab tasuda arvega ning kohapeal kaardiga või sularahas. Arvega tasumisel on vajalik muuseumile saata garantiikiri. Garantiikiri tuleb esitada hiljemalt 5 tööpäeva enne ekskursiooni või programmi toimumist vastava filiaali e-posti aadressile, kust tund telliti.

Garantiikirja palume märkida tellija/kontaktisiku andmed, tellitud ekskursiooni või haridusprogrammi nimi, kestus ja osalejate arv, toimumise kuupäev, arve tasuja rekvisiidid (asutuse nimi, registrinumber ja aadress; eraisiku puhul nimi, isikukood, aadress) ja kontakttelefon ning lisada lause: kinnitame, et tasume programmi (ekskursiooni, kursuse vm) eest vastavalt Eesti Kunstimuuseumi esitatud arvele.

Tühistamine

Muuseumitundi on võimalik tühistada hiljemalt üks tööpäev enne tunni toimumist. Kui tund tühistatakse hiljem, tuleb tellijal kompenseerida tund miinimum summas ehk 10 osaleja eest (6 € hinna puhul 60 €).

Nõuandeid muuseumikülastuseks

  • Talvisel perioodil palume nii noorematel kui vanematel külastajatel jätta kombinesoonid ja suusapüksid garderoobi, sest näitusesaalis võib hakata palav.
  • Lasteaialastel soovitame talvel kaasa võtta vahetusjalatsid.
  • Koolikotid ja veepudelid palume paigutada lukustavatesse kappidesse, sest nende viimine näitusesaali on keelatud.
  • Näitusesaalides võib enese tarbeks pildistada ilma välguta. Palume teil muuseumitunni alguses tunnijuhiga kokku leppida selleks kõige sobivam hetk.

Head muuseumikülastust!