fbpx

Otsing

Avaldatud 07.04.2021 | 18.36

Hispaania kunstniku Ignacio Zuloaga veel suletud näitusest Mikkeli muuseumis saab osa veebiavamise kaudu

Ignacio Zuloaga. Neli naist mererannas. 1899. Ignacio Zuloaga muuseum, Pedraza
Ignacio Zuloaga. Neli naist mererannas. 1899. Ignacio Zuloaga muuseum, Pedraza

Mikkeli muuseumisse on koostöös Hispaania Suursaatkonna ja Pedrazas asuva Ignacio Zuloaga muuseumiga jõudnud valik tuntud hispaania maalikunstniku Ignacio Zuloaga töid. 9. aprillil külastab publikule veel suletud näitust Hispaania välisminister ning sündmusest on võimalik osa saada veebiülekande vahendusel.

Näitusega tähistatakse 100 aasta möödumist Eesti ja Hispaania diplomaatiliste suhete loomisest. Selle puhul teeb ametliku visiidi näitusele ka Hispaania välisminister Arancha González Laya. Live-ülekannet välisministri visiidist näeb reedel, 9. aprillil kell 17 Mikkeli muuseumi Facebooki lehel.

Ignacio Zuloaga valimine Hispaania kunsti saadikuks ei olnud juhuslik: tegu on Hispaania maalikoolkonna traditsioonide viimase viljelejaga, kelle looming, tegevus kollektsionäärina ning Hispaania pärandi tutvustamine mängisid suurt rolli Hispaania kultuuri säilimises ja rahvusvahelises tuntuses. Näitus toimub koostöös Ignacio Zuloaga muuseumiga, mis asub Kastiilias Pedraza keskaegses kindluses, mis on alates 1920. aastatest kuulunud Zuloaga perekonnale. Muuseumi asutajaks oli kunstniku lapselaps María Rosa Suárez Zuloaga (1938–2021), kelle jaoks oli tähtis, et Ignacio Zuloaga eluajal Euroopas ja Ameerikas aktiivselt eksponeeritud tööd jõuaksid taas laiema publikuni kogu maailmas.

Näitust saadab rikkalikult illustreeritud kataloog, mis ilmus kahe raamatuna, eesti-hispaania- ja inglise-venekeelsena, sisaldades artikleid Hispaania kunsti ja Zuloaga loomingu asjatundjatelt.

Näitus „Zuloaga. Hispaania hing“ jääb avatuks 5. septembrini 2021.