fbpx

Otsing

Avaldatud 24.03.2020 | 10.15

Näituse ühisvaatamine koos kuraatoriga Kumu Facebook’is

Lydia Mei. Naine sigaretiga. 1920. aastad. Eesti Kunstimuuseum (detail)
Lydia Mei. Naine sigaretiga. 1920. aastad. Eesti Kunstimuuseum (detail)

24. märtsil kell 20 toimub Kumu Facebooki-lehel näituse “Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“ ühisvaatamine. Näitust tutvustab kunstiteadlane, näituse kuraator Anu Allas.

Teatavasti on kuni 1. maini kõik muuseumid ja kultuuriasutused suletud ning seetõttu jääb tuhandetel silmapaaridel nägemata mitmeid põnevaid näituseid. Soovime, et inimeste elus oleks ka praegusel ajal rõõmu, empaatiat, kultuuri, kunsti ning vaimu arendavaid väljakutseid. Just seetõttu toob Kumu kunsti inimeste koju, nutiseadmesse, pereringi.

Lähinädalatel rulluvad publiku ees virtuaalselt lahti kolm Kumu näitust ühes Eesti Kunstimuuseumis kuraatoritega, kes räägivad Facebooki live’ides lähemalt Kumu näitusesaalides toimuvast. Olgu see näitus virtuaalne kohvipaus, kultuuriline õhtuoode või klassi kunstiajaloo külastus – valikuid on mitmeid ja avastamisrõõmu veelgi rohkem.

Näitus keskendub Eesti ja Soome naiskunstnike loomingule 19. sajandi keskpaigast kuni 1950. aastate lõpuni. Lai ajaline haare lubab pöörata tähelepanu mitmetele naiskunstnikega seotud teemadele ja aitab vaatajate ette tuua seni väärilise tähelepanuta jäänud teosed. Näituse eesmärk on esile tõsta naise ja naiskunstniku eneseteadlikkuse kujunemise ja kunstiprotsessidega kohanemise viisid.

Vaata näitust live’s siin.