fbpx

Otsing

Avaldatud 01.04.2020 | 09.39

Näitust „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ saab avastada kodus

Külastajad näitusel "Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna". Eesti kunstimuuseum

Näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ peaks olema vaatajate ees veel neli nädalat, kuid on hetkel suletud uste taga. Seetõttu on Niguliste muuseumi kuraatorid pannud muuseumi kodulehele üles erinevad näitusega seotud materjalid, mis ootavad kodus avastamist.

Näitusevaadete kõrvale on võimalik lugeda näituse kuraatori Merike Kurisoo koostatud näitusvihiku tekste ning Mia Maria Rohumaa kirjutatud ja Mae Kivilo armsate illustratsioonidega pereraamatut. Samuti on kodulehel üleval kaheosaline videolugu näitusest. Lisalugemist, vaatamist ja kuulamist leiavad kunstihuvilised ka pressikajastuste lingikogust.
Lisaks saab nüüd kuulata ka Niguliste taskuhäälingut SoundCloudist, mille esimeste nädalate saated on pühendatud Neitsi Maarjale ja tema kujutamisele kunstis. Lähiajal avaneb näitus virtuaalselt täismahus  Google Arts&Culture vahendusel, kus on võimalik teha virtuaaltuuri kogu näitusel.

Näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ räägib loo kristliku maailma kõige tuntuma naise elust, esitades seda läbi kesk- ja varauusaegsete kunstiteoste. Vaatajate ees on haruldased 13.–17. sajandist pärinevad altariretaablid, maalid, skulptuurid ja esemed Eesti ja Läti kogudest. Kõik need teosed on ajalooliselt pärit keskaegse Liivimaa (tänase Eesti ja Läti) pühakodadest ja nende elulugu on tihedalt seotud siinse ajalooga. Seeläbi saab nähtavaks neitsi Maarja tähendus ja kohalolu siinses kultuurimälus. Teekond läbi neitsi Maarja loo kulgeb teoste kaudu, millel on oma elukäik ja rännak ajas.

Vaata näituse materjale ja tutvu näitusega veebis siin.