fbpx

Otsing

Avaldatud 01.06.2022 | 09.04

Niguliste ja Adamson-Ericu muuseum osalevad Vanalinna Päevadel

Õpitoad ootavad Adamson-Ericu muuseumis. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Tänavustel Tallinna Vanalinna Päevadel osalevad ka Niguliste ja Adamson-Ericu muuseum oma sündmustega, mille hulgast leiab nii jätkusuutlikkuse ja aianduse töötubasid kui ka ajalugu tutvustavaid lasteüritusi.

Tallinna Vanalinna Päevade eriprogramm Adamson-Ericu muuseumis tõukub näitusest „Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad“. Osaleda saab nii täiskasvanutele kui lastele suunatud töötubades, mis tutvustavad uusi tehnoloogiaid, kutsuvad kaasa mõtlema keskkonnahoiu teemadel ning annavad praktilisi oskusi aknalauaaianduse pidamiseks. Lisaks on kavas meeleolukas Lembit Saarsalu ja Ain Agani jazzkontsert muuseumi sisehoovis.

4. juunil kell 12 toimub aknalauaaianduse õpituba, kus aednik Tiina Marjapuu annab praktilisi näpunäiteid kuidas kasvatada oma linnakodu aknal või rõdul söögiks kõlbulikke maitsetaimi ja köögivilju. Samal ajal toimub muuseumis lastele suunatud Väikese linnaaedniku õpituba, mille raames saab muuseumi avatud lastealal  kaunistada taaskasutus-materjalidest oma lillepoti, ning külvata sellesse maitsetaime seemneid või istutada taimepistiku. 5. juunil kell 12 leiab aset lastele suunatud Väikese leiutaja ringmajanduse õpituba, kus saab töölehe abil õppida ringmajanduse põhitõdedesid ning leiutada loodussõbraliku disainiprojekti või „parandada“ koiaukudega kampsunit, järgides nähtava parandamise ideed: kaunistada parandatud koht selle varjamise asemel. Valminud tööd võib jätta muuseumisse näitusele.

Niguliste muuseum pakub huvilistele võimalust osaleda elamuslikul pereüritusel „Püha Nikolause külaskäik”. 4. juunil kell 12 algaval sündmusel külastab Niguliste väliala meresõitjate, kaupmeeste, käsitööliste ja laste kaitsepühak Nikolaus, et enda kaitse all olevast hoonest rääkida. Kell 12:30 ning 13:30 sammutakse üheskoos ümber Niguliste, kuulatakse lugusid Nikolause elust ning temanimelisest endisest kirikuhoonest keset Tallinna vanalinna. Kahe ja poole tunni jooksul on võimalik osa võtta ka töötoast, kus iga osaline saab valmistada endale Püha Nikolause elust inspireeritud meisterduse.

Tutvu muuseumides pakutava programmiga lähemalt siin.