fbpx

Otsing

Avaldatud 04.12.2023 | 13.40

Niguliste muuseumi jõulukuusel seiklevad tänavu linnud ja loomad

""
Jõulupuu roheliste okste vahelt piiluvad vaatajaid elutruud põhjapõdrad, hirved, siilid, oravad ja öökullid. Foto: Endel Apsalon

Niguliste muuseumi tänavuse aasta jõulukuusk kutsub talvisesse võlumetsa, kus seiklevad väikesed ja suured linnud ja loomad.

Roheliste okste vahelt piiluvad vaatajaid elutruud põhjapõdrad, hirved, siilid, oravad ja öökullid. Armsate metsaelanikega kaunistatud jõulupuu on kindlasti väikeste külastajate lemmik.

Jõulud Nigulistes on saanud oodatud traditsiooniks ja talvise pühaderingi alguseks muuseumis. Jõuluaeg algas muuseumis Niguliste jõulukuuse avamisega esimesel advendil, 3. detsembril. Dekoratsioonifirma Shishi ehitud jõulupuu on Nigulistes juba seitsmendat aastat.

Niguliste muuseum ootab kõiki külalisi osa saama publikuprogrammidest ja jõuluüritustest. „Muuseumi jõuluprogramm keskendub seekord meie ühele kõige tuntumale teosele, 1481. aastal Lübeckis Hermen Rode töökojas valminud Niguliste kiriku peaaltari retaablile. Teose üks peategelasi on Niguliste kiriku kaitsepühak Nikolaus, kelle legendidest on alguse saanud jõuluvana traditsioon,“ tutvustab Merike Kurisoo. Muuseum ootab külastajaid osalema õhtustel eriekskursioonidel. Kahel korral, 4. ja 19. detsembril kell 18 toimuv jõuluekskursioon on mõeldud üksikkülastajatele, peredele ja väiksematele sõpruskondadele ning toimub ajal, mil muuseum on tavakülastajatele suletud.

6. detsembril tähistab Niguliste muuseum traditsiooniliselt nigulapäeva. Sel puhul on Niguliste peaaltari retaabel avatud terve päeva kõige pidulikumas vaates. Kell 16.30 tutvustab Püha Nikolausega seotud legende ja lugusid uhke kunstiteose kaudu Niguliste muuseumi direktor Tarmo Saaret. Ekskursiooni käigus avab ja sulgeb ta retaablit, selgitades selle erinevaid positsioone.

Teisel advendil, 10. detsembril toimub jõuluehete valmistamise töötuba.

Niguliste muuseum kutsub kooli- ja lasteaialapsi osalema ka jõuluteemalises muuseumitunnis „Püha Nikolause legendid“. Muuseumitunnid toimuvad ettetellimisel.
Lisaks Niguliste traditsioonilistele orelipooltundidele rõõmustab muuseum jõuluajal orelikontsertidega. Neljal advendinädalavahetusel (3., 10., 17. ja 23. detsembril) kõlab Niguliste muuseumis terve päeva orelimuusika tuntud organistide Tiit Kiige ja Andres Uibo esituses.

Jõuluaeg kestab Niguliste muuseumis 3. detsembrist 7. jaanuarini.