fbpx

Otsing

Avaldatud 26.03.2020 | 09.59

Niguliste muuseum alustas taskuhäälinguga

Näitus "Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna" Niguliste muuseumis

Käesoleval nädalal alustas Niguliste muuseumi taskuhääling. Esimene sari on ajendatud näitusest „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ ning on pühendatud Jumalaemale ja Neitsi Maarja kujutamisele. Taskuhäälingu loengud keskenduvad ka edaspidi keskaja kunsti- ja kultuuriloole ning Niguliste muuseumis eksponeeritud tippteostele sellest ajaperioodist.  

Kõik loengud on leitavad SoundCloudi platvormilt. Niguliste muuseumi taskuhäälingu saateid viivad läbi kunstiteadlased ja Niguliste muuseumi kuraatorid Kerttu Palginõmm ja Merike Kurisoo.  Loengud on heaks materjaliks e-õppe läbiviimiseks või niisama nautimiseks ja silmaringi laiendamiseks. Iga päev jagatakse Niguliste muuseumi sotsiaalmeedias ühte loengut ja sellega seotud pildilist materjali. Taskuhäälinguga on plaanis jätkata vähemalt mai alguseni.

Niguliste muuseum tänab vanamuusikaansamblit Rondellus, kes on laenanud saadetele oma muusika plaatidelt: „Adoratur Rosa. Music from 12th and 13th century Spain (Codex CalixtinusCodex Las HuelgasCantigas de Santa Maria)“ ning „Michel Sittow ja tema kaasaegsed. Õukonnamuusikat 15.-16. sajandini“.