fbpx

Otsing

Avaldatud 21.09.2023 | 13.02

Niguliste muuseumi klaaslift valiti Tallinna aasta turismiteo nominendiks

""
Niguliste muuseumi klaaslift avati tänavu märtsis. Foto: Endel Apsalon

Tallinna ettevõtluskonkursi hindamiskomisjon valis pealinna aasta turismiteo kategooria kolme nominendi hulka Niguliste muuseumi klaaslifti arendusprojekti.

Niguliste muuseumi klaaslift ja taevakorrus ajaloolises kirikutornis avati tänavu märtsis. Niguliste muuseumi klaasliftiga on sel aastal sõitmas käinud juba üle 55 000 külastaja. Niguliste torni renoveerimine ja liftiehitus on olnud Eesti Kunstimuuseumi viimase kümnendi suurim arendusprojekt.

Niguliste muuseumi klaaslifti arhitektuurse lahenduse ja kujunduse autor oli KOKO arhitektid, sisekujundaja Liis Lindvere (KOKO) ja teostaja Tarrest LT OÜ. Läbi kolme korruse kulgev lift viib taevakorrusele, kust avaneb ainulaadne vaade nelja ilmakaarde, vanalinnale ja Tallinna lahele. Mahukate ehitustööde käigus valminud lift ja taevakorrus on Eestis ainulaadsed. Liftiga saavad torni tippu sõita kõik soovijad, kaasa arvatud erivajadustega inimesed. Torni arhitektuuri ja detailidega lähemalt tutvumiseks on külastajatel võimalus liikuda korruste vahel ka taastatud tornitreppi mööda. Ehitustööd tõid uusi tuuli ka Niguliste püsiväljapanekusse. Uuendusena avati Väikese kabeli teisel korrusel uus näitusepind ehk teise korruse galerii.

Tuleval nädalal, 29. septembril kell 16 toimub Niguliste muuseumis muinsuskaitsepäevade raames ekskursioon „Niguliste – uut ja vana!“. Ekskursioonil arutlevad ajaloolise pärandi kaasajaga sidumise võimaluste üle Niguliste muuseumi direktor Tarmo Saaret ja lahendused projekteerinud sisearhitekt Liis Lindvere.

Tallinna ettevõtlusauhindade konkursile laekus kokku seitsmes põhikategoorias 70 kandidaati. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 27. septembril.

Loe Tallinna ettevõtlusauhindade kohta siit.