fbpx

Otsing

Avaldatud 14.09.2020 | 11.00

Niguliste muuseumi uues loengusarjas astuvad üles kunstnikud ja humanitaarid

Niguliste muuseumis alustab sellest nädalast uus loengusari “Memento mori”, mille avaloengu peab neljapäeval 17. septembril kell 18.00 Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm. Loeng kannab pealkirja “Suremise kunst” ning keskendub surma käsitustele keskajal ja hiljem.

Samas loengusarjas esinevad septembris ja oktoobris veel ehtekunstnik Tanel Veenre, kunstiajaloolane Liisa-Helena Lumberg, kirjanik Tõnu Õnnepalu ning jurist ja religiooniantropoloog Heili Sepp.

Loengusari „Memento mori“on tihedalt seotud lavastusega „METSIK KAART. Ära jäta mind meelde” (lavastaja Jan Teevet), mis esietendub Niguliste muuseumis 27. novembril. Lavastus “METSIK KAART” on kummardus koroonakriisi-järgsele uuele, elujaatavale ajastule. Lavastus otsib ja avab uue ajajärgu juba tuntud ja alles tärkavaid seisundeid. Loenguprogramm “Memento mori” juhatab lavastuse sisse ning kõneleb surma ja elu teemadel ajaloo, kunsti ja kirjanduse vaatenurkadest.

Osades: Ene Järvis, Eva Koldits, Laine Mägi, Mirtel Pohla, Gert Raudsep, Ivo Reinok, Liisa Saaremäel ja Simeoni Sundja. Näituse kunstnik on Kairi Mändla ja dramaturg Mariona Jõepera. Kehadramaturg Henri Hütt, helilooja Hendrik Kaljujärv. Valguskunstnik Oliver Kulpsoo, videokunstnik Maria Elisaveta Roosalu ning ehtekunstnik Taavi Teevet.

Loengutel osalemine muuseumipiletiga.

Pileteid etendustele saab osta siit.