fbpx

Otsing

Avaldatud 11.01.2022 | 11.40

Niguliste muuseumis anti üle annetus Tallinna Heleni Kooli lastele

10. jaanuaril andsid Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme ja Niguliste muuseumi direktor Tarmo Saaret Tallinna Heleni Kooli direktorile Erki Korpile ja õpilastele Kerdile ja Oskarile üle heategevusprojekti käigus kogutud annetuse: 792 eurot.

Juba mitmendat aastat toimunud projekti eesmärgiks on koguda raha Eesti Kunstimuuseumi kauaaegse koostööpartneri Tallinna Heleni Kooli laste õppetegevuse toetuseks. Jõulude ajal oli Eesti Kunstimuuseumi töötajatel ja Niguliste muuseumi külastajatel võimalus anda oma panus Tallinna Heleni Kooli laste heaks.

“Tallinna Heleni Koolis õppivatel erivajadustega lastel on olnud aastaid võimalus külastada Eesti Kunstimuuseumi filiaalide haridusprogramme ja näitusi. Tänu Aitan Lapsi heategevusfondi ja Eesti Kunstimuuseumi koostööle on Tallinna Heleni Kooli õpilastele muuseumitunnis osalemine „Aitan lapsi kunsti juurde“ projekti raames tasuta,” ütles Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme.

“Eesti Kunstimuuseum on aastaid tegutsenud eesmärgi nimel, et kunst ja näitused oleksid kättesaadavad kõikidele siht- ja vanusegruppidele, sealhulgas erivajadustega inimestele. Niguliste muuseumil on juba aastaid olnud hea meel tutvustada Tallinna Heleni Kooli lastele meie muuseumi unikaalset kunstikogu. On suur rõõm, et muuseum saab anda oma väikese panuse nende toredate koolilaste õppetegevuse toetuseks ning see koostöö jätkub kindlasti ka tulevikus,” lisas Niguliste muuseumi direktor Tarmo Saaret.