fbpx

Otsing

Avaldatud 07.12.2020 | 09.08

Niguliste muuseumis näeb jõuluajal täies hiilguses avatud Rode altarit

Lübecki meistri Hermen Rode töökoda. Niguliste kiriku peaaltari retaabel. Avatud vaade. 1478–1482. Õli, tempera
Niguliste kiriku peaaltari retaabel. Avatud vaade. Lübecki meistri Hermen Rode töökoda. 1478–1481. Eesti Kunstimuuseum

Jõuluajal rõõmustab Niguliste muuseum külastajaid täielikult avatud kappaltariga. Nigulapäeval, 6. detsembril avatud suurejooneline altariretaabel jääb oma kõige uhkemas vaates külastajatele tutvumiseks kuni jõuluaja lõpuni.

Niguliste peaaltarit kaunistanud teos on üks uhkemaid ja paremini säilinud hiliskeskaegseid Põhja-Saksa kappaltareid kogu maailmas. Kappaltar telliti hinnatud Lübecki meistri ja maalija Hermen Rode töökojast ning see valmis aastatel 1478–1481. Oma kõige pidulikumas, täielikult avatud vaates nägid inimesed kappaltarit vaid suurtel kirikupühadel.

Jõulud Nigulistes pakub jõulurõõmu kuni jaanuari alguseni. Advendiaeg algas juba viiendat aastat dekoratsioonifirma Shishi ehitud imelise jõulukuuse avamisega. Niguliste muuseum ootab kõiki osa saama ka jõuluaja publikuprogrammidest ja terve advendiaja vältel toimuvatest orelikontsertidest. Hetkel on Nigulistes avatud suurejooneline näitus „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“, mis tutvustab Eesti barokiajastu skandaalseima ja võimekaima kujuri elu ja loomingut.