fbpx

Otsing

Avaldatud 15.10.2020 | 14.12

Olev Subbi loomingu näituse finissage: üritusi kolmes keeles

Näituse "Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul" avamine, 12.03.2020 Foto: Endel Apsalon

Ülimenukas näitus „Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul“ Adamson-Ericu muuseumis on avatud veel viimaseid nädalaid. Päev enne eriolukorda avatud, ent seejärel kaks kuud ootuses seisnud näitust on kokku külastanud üle 6000 inimese.

Legendaarse eesti maalikunstniku Olev Subbi (1930–2013) looming on tema keerulisele elusaatusele vaatamata värvikirev ja helge. Näitusel on eksponeeritud valik natüürmorte, maastikke ja akte, mis avavad Subbile iseloomulikku hõrku värvitunnetust ning oskust talletada koduselt tuttavaid esemeid ja maastikumotiive meisterlikult läbitöötatud kompositsioonidesse. Praegusel ebakindlal ajal meenutavad Subbi maalid, et rahu ja lootust – ideaalmaailma, kus end hästi tunda –, võib leida iseendasse vaadates.

Kutsume teid osalema publikuprogrammis, mille üritused toimuvad kolmes keeles.

Teisipäeval, 20. oktoobril kell 17.30 toimub täiskasvanute kunstistuudio „Teistmoodi teisipäev“, kus analüüsitakse Olev Subbi loomingut ning valmib kunstiteos.
Neljapäeval, 22. oktoobril kell 17.00 on kavas teemaõhtu „Maalikunst kõnetab läbi aja“, mille käigus vahetatavad mõtteid Olev Subbist ja tema värvikasutusest näituse kuraator, kunstiteadlane Ülle Kruus ning Kristi Kongi, Kaido Ole ja teised eri põlvkondade maalikunstnikud.
Reedel, 23. oktoobril ootame 7–12aastaseid lapsi veetma koolivaheaja sügispäeva tegevusterohkel teemapäeval „Värvide võlu“, kus õpime märkama värve nii maalikunstis kui ka enda ümber ning rakendame oma loovust ja fantaasiat.

Lisaks toimub kaks võõrkeelset ekskursiooni. Subbi elu ja loominguga saab vene keeles tutvuda reedel, 23. oktoobril kell 17.00 ja inglise keeles laupäeval, 24. oktoobril kell 14.00.

Kõikidele üritustele on vajalik eelregistreerimine muuseumi kodulehel.

Näitus on Adamson-Ericu muuseumis avatud 25. oktoobrini K–P kell 11–18.

Alates 13. novembrist olete oodatud külastama graafikanäitust „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm“. Kaljo Põllu (1934–2010) on üks silmapaistvamaid eesti kunstnikke ning soome-ugri ja Põhjala rahvaste maailmapildi ja muinasmüütide visuaalses keeles mõtestajaid.