fbpx

Otsing

Avaldatud 26.01.2023 | 16.30

President Alar Karis külastas näitust „teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres“

""
Eesti Kunstimuuseumi direktor Sirje Helme tutvustamas president Alar Karisele näitust. Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Neljapäeval, 26. jaanuaril väisas Kumu kunstimuuseumi Eesti president Alar Karis.

Vabariigi president külastas Kumu kunstimuuseumi suure saali näitust „teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres“, mis viib vaataja jalutuskäigule digitehnoloogia abil kujutatud loodusesse.

Alar Karisele jättis näitus suurepärase mulje. „Kunst aitab vaimu ja meelt värskendada ning ideaalne koht, kust kunsti leida, on muuseum. Eesti Kunstimuuseumi juht Sirje Helme tutvustas mulle näitust „Hõljuvad õied igavikumeres“, kus saab näha maailma ühe tuntuima digitaalset kunsti loova kunstirühmituse teamLab kolme teost,“ kirjutas president oma Facebooki leheküljel.

Kuulsa rahvusvahelise Tokyo kunstikollektiivi teamLab näitus on esimene nii mastaapne digitaalkunsti väljapanek Eestis. Kumus eksponeeritud teamLabi teosed on seotud põhielementidega – vesi, maa ja tuli – looduse igaveses ringkäigus. Reaalajas arvutiga genereeritud suured projektsioonid muudavad iga hetke näitusel kordumatuks – nagu on kordumatu ka iga hetk looduses. Võimas ruumikogemus haarab külastaja üleni endasse: inimesed saalis ei ole enam vaatajad, vaid osalejad, teoste mõjutajad ja nendega suhtlejad, olgu siis füüsilise liikumise kaudu või allalaaditud mobiiliäpi vahendusel.

Näitus jääb Kumu kunstimuuseumis avatuks 7. maini 2023.