fbpx

Otsing

Avaldatud 30.09.2021 | 09.52

President Kaljulaidi esseekonkursi võitis Adamson-Ericu külaskäiku kirjeldanud tekst

Adamson-Eric. Hispaania maastik arbuusiga. Detail. 1931. Eesti Kunstimuuseum
Adamson-Eric. Hispaania maastik arbuusiga. Detail. 1931. Eesti Kunstimuuseum

President Kersti Kaljulaidi algatatud võistluse “Kirjuta Eestile!” võidutöö, mille autor on Annette Maria Hermaküla, kirjeldab autori muljeid Adamson-Ericu muuseumi väljapanekut külastades. Võidutöö pealkirjaks on “Adamson-Ericu arbuus kui pääs hallist argipäevas” ning seda saab lugeda ERR-i kultuuriportaalis ning Presidendi kantselei lehel.

Lisaks võitjale märgiti ära ka Agnes Katariina Selirand Hiiumaa gümnaasiumist, Annabel Kukk Viljandi ühisgümnaasiumist, Brita Männaste Saue gümnaasiumist ning Kermo Platov Hiiumaa gümnaasiumist.

Tänavu kevadel kutsus president Kaljulaid 15-19-aastaseid noori suve jooksul külastama Eesti kunstinäituseid ja galeriisid ning kirjutama kogetust-nähtust. Noored vastasid presidendi üleskutsele eriilmeliste töödega. Kirjutati esseesid, arvustusi ja mõtisklusi, aga ka luuletusi ning üks jäädvustus ja kirjeldus isetehtud maastikumaalist. Žüriisse kuulusid presidendi vabakonna nõunik Triin Toomesaar, Eesti Kunstnike Liidu juht Elin Kard ja Kumu hariduskeskuse juhataja Sandra Lääne-Velt.