fbpx

Otsing

Avaldatud 27.10.2021 | 09.36

President Karis külastas Arraku näitust Mikkeli muuseumis

President Alar Karis, kunstnik Jüri Arrak ja kuraator Aleksander Metsamärt näitusesaalis. Foto: Presidendi Kantselei

Jüri Arraku 85. sünnipäeva puhul külastas Mikkeli muuseumis avatud näitust “Noor Jüri Arrak. Tormid ja vormid” ka äsja ametisse astunud Eesti Vabariigi president Alar Karis.

President Karis väisas näitust koos 24. oktoobril sünnipäeva tähistanud Jüri Arrakuga, näitust tutvustas kuraator Aleksander Metsamärt. President soovis oma sotsiaalmeedias kunstnikule õnne ning soovitas teistelgi elamusrikast näitust külastada: “Palju õnne ja kestvat loovust Jüri Arrak! 85 aastat vapustavat elu ja suurepäraseid pilte. Külastasin täna koos Jüri Arrakuga Mikkeli muuseumit, kus on väljas fantaasiaküllase ja mitmekülgse kunstniku varase perioodi tööd, lisaks maalidele ka sama perioodi joonistused, trükigraafika, metallehistöö ja raamatukujundused. Näitus on üleval veebruarini, minge ja nautige ka,” kirjutati presidendi Facebooki lehel.

Näitusel on väljas Jüri Arraku varase loomeperioodi tööd kuuest erakollektsioonist. Väljapanek võimaldab tutvuda Arraku loometee algusajaga 1960. aastatel ning järkjärgulise kujunemise ja arenguga läbi 1970. aastate. Tegemist on Arrakule omase krestomaatilise kunstikeele vundamendiks saanud teostega, mida kogujate terav pilk on märganud väärtustada ja au sees hoida. Arraku kui mitmekülgse looja maalide kõrval on eksponeeritud sama perioodi joonistused, trükigraafika, metallehistöö ja raamatukujundused.

Näitusel eksponeeritud kunstiteosed pärinevad Andres Eilarti, Pekka Erelti, Reigo Kuivjõe, Kalle Laasbergi, Sven Pertensi ja Margus Punabi kogudest. Kõik need Arraku noorusaja tormilise loomeperioodi fantastilise vormikeelega teosed, mis tundliku kunstinärviga kollektsionäärid on eri viisidel, põhjustel ja valikuprintsiipidel omandanud, loovad omamoodi vaimsed portreed ka igast kollektsionäärist.

Loe näitusest rohkem infot siin.