fbpx

Otsing

Avaldatud 12.02.2021 | 09.42

Raamat „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm‟ valiti 2020. aasta 25 kauneima Eesti raamatu hulka

Adamson-Ericu muuseumis avatud näitusega „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm‟ kaasnev samanimeline raamat valiti 2020. aasta 25 kauneima Eesti raamatu hulka. Raamatu autor ja koostaja on näituse kuraator Kersti Koll (Adamson-Ericu muuseum), graafilise disaini autor on Külli Kaats (Eesti Kunstimuuseumi kirjastusosakond).

Kaljo Põllu (1934–2010) oli legend juba oma eluajal. Tema looming ja pedagoogiline tegevus on Eesti kunstielu tugevalt mõjutanud. Raamat annab ülevaate kunstniku suurejoonelisest loomingust, käsitleb tema panust nii kunstimõtte uuendajana kui ka mitut põlvkonda suunanud õppejõu ning eesti ja soome-ugri rahvapärandit uurivate teadusekspeditsioonide juhina.

Raamatu tehnoloogiliseks eripäraks on H-UV värvidega trükk katmata paberile, mis võimaldab näidata Kaljo Põllu tundlikke metsotintotehnikas teostatud graafilisi lehti võimalikult autentselt – matil paberil, kaotamata seejuures teoste värvitoonide intensiivsust, sügavust ja teostel kujutatu detailipeenust. Raamatu on trükkinud Printon.

Kauneimaid raamatuid on võimalik vaadata veebinäitusel ning 12.–27. veebruaril ka näitusel Eesti Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis. Samuti on raamatutest kuu lõpuni väljapanekud suuremates Rahva Raamatu ja Apollo kauplustes.

Loe rohkem Kaljo Põllu näitusest siin. Näitus Adamson-Ericu muuseumis on külastajatele avatud 21. märtsini.