fbpx

Otsing

Avaldatud 25.09.2023 | 13.48

Soome Rahvusgalerii rohetöörühm külastas Kumu

""
Soome Rahvusgalerii rohetöörühma liikmed koos Eesti kolleegi Karin Vicentega. Foto: Marii Tunnel

22. septembril külastasid Soome Rahvusgalerii rohetöörühma liikmed Kumu kunstimuuseumi ja näitust „Kunst antropotseeni ajastul“.

Soome Rahvusgalerii järgib Eco Compass keskkonnajuhtimise süsteemi ning on võtnud eesmärgiks saavutada süsinikuneutraalsuse 2035. aastaks. Kumu kunstimuuseumis tundsid põhjanaabrid huvi siinse Rohelise muuseumi keskkonnajuhtimise süsteemi üle, tutvusid meie kestliku näituse mudeliga ning andsid ülevaate oma senistest tegevustest keskkonnahoiu vallas.

Soome Rahvusgalerii rohetegevustest saab rohkem lugeda siit. Näitusest  „Kunst antropotseeni ajastul“ tegi hiljuti uudisloo ka Soome rahvusringhääling YLE (13.30-16.04).

Mullu veebruaris pälvis Kumu kunstimuuseum esimese muuseumina Eestis rohelise muuseumi sertifikaadi. Eesti Kunstimuuseum on aastateks 2022–2025 koostanud tervikliku keskkonnahoiu tegevuskava. Lähiajal on Eesti Kunstimuuseumi keskkonnahoiu töörühmal koostöös näituse „Kunst antropotseeni ajastul“ loojatega valmimas ka kestliku näituse mudel ‒ näituseasutustele suunatud informatiivne ja inspireeriv tööriist, mis annab praktilisi nõuandeid jätkusuutliku näituse tegemiseks koos Eesti konteksti arvestava süsinikuheite kalkulaatoriga.