fbpx

Otsing

Suvise muuseumikülastaja meelespea

Aitäh, et hoo maha võtsid ja Eesti Kunstimuuseumi kodulehele maandusid. Kutsusime sind siia, et anda teada, miks võiks just sel suvel sukelduda kunstimaailma fantaasiatesse. Haaravad ja eriilmelised suvenäitused Kumu kunstimuuseumis, Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis ja Adamson-Ericu muuseumis ootavad!

 • Oled hommikuinimene? Meie muuseumid ja Kumu Reval Café ning Kadrioru Lossikohvik avatakse juba kell 10.00! Erinevaid kunstinäituseid saab parajalt jahutatud saalides nautida vähemalt kella kuueni. Kohvikud pakuvad nii värsket kohvi kui ka kokakunsti samuti terve päeva.
 • Oled õhtuinimene või puhkus pole veel alanud? Kolmapäeviti on Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum avatud kuni kell 20.00! Neljapäeviti on kauem avatud Kumu kunstimuuseum, samuti kuni kell 20.00!
 • Tuled perega? Kunstimuuseumi filiaalidesse on nii suured kui ka väikesed lapsed alati oodatud. Kassast jagame teile tegevuslehti, millega muuseumikülastus saab põnevust juurde. Perepilet on ka väga soodne, sest alla 18-aastased lapsed pääsevad muuseumisse tasuta!
 • Muuseum kohtinguteks? Jah, muuseumid on imelised paigad, kuhu tulla koos sõbraga või kus võid kohtuda sarnaste huvidega inimestega. Kogedes ühiselt näituseid tekib jututeemasid mille üle arutada!
 • Soovid rohkem teada? Variante selleks on mitmeid, näiteks giidituur näitusel (tellima peaks vähemalt üks tööpäev enne külastust). Kõikide püsinäituste kohta on välja antud muuseumijuhid. Muuseumipoed pakuvad põnevat ja ainulaadset kunstikirjandust, ajutiste näitustega kaasas käivaid raamatuid jm trükiseid.
 • Kuidas tulla? Kuigi Kumu juures, Valge tänava parklas Lasnamäe nõlval, on piisavalt parkimiskohti, soovitame Kadriorgu ikka tulla jala, ratta või ühistranspordiga. Adamson-Ericu muuseumi leiate Tallinna vanalinna südamest Lühikesest jalast.
 • Mida teha, kui mõni teos lihtsalt lummab? Võta hoog maha ja sukeldu fantaasiasse ning lase ilul hinge kosutada. Võib-olla soovid endale sellest reprot? Uuri siit.
 • Mis veel? Tee proovi ja jäta terveks külastuse ajaks telefon taskusse. Lihtsalt vaata, mis juhtub. 😉

Et korraga on meie muuseumides avatud pea 20 näitust, siis siinkohal vaid mõned soovitused:

 • Vanameister Lembit Sarapuu teoste ülevaatenäitust Kumus peaksid nägema kõik eestimaalased ja Eesti külalised – Eesti mütoloogia (ja mitte ainult), enamasti humoorikas pildikeeles. Kindlasti tasub koos mõelda ka näitusega „Mõtlevad pildid“
 • Eesti ajalooga põimuvast tarkusest ja väärikusest saab teadmisi ja emotsioone Mikkeli muuseumi näitusel „Karl Morgenstern. Tartu õpetlase kunstikogu“
 • Kadrioru pargi šedöövris – barokklossis, nüüdses kunstimuuseumis saab osa Madalmaade, Vene, Itaalia, Saksa kunstist, aga ka barokk-, rokokoo- ja ampiirstiilis mööbli ja tarbekunsti näitusest
 • Legendaarse Eesti kunstniku Adamson-Ericu maailmaga tutvumisele lisaks saab temale pühendatud muuseumis Tallinna vanalinnas just praegu osa väikesest disaini ja uute tehnoloogiatega seotud väljapanekust
 • Aga Niguliste muuseum?! – Tallinna vanalinnas on mitmed kirikutornid praegu tellingutes. Nii ka Niguliste – see tähendab aga, et juba sügisel saab torni tippu sõita liftiga! Tasub kannatust varuda ja varsti avanevad imelised vaated koos uuendatud püsiekspositsiooniga.

KUMU KUNSTIMUUSEUM
E Suletud
T–K 10.00–18.00
N 10.00–20.00
R–P 10.00–18.00

KADRIORU KUNSTIMUUSEUM
E Suletud
T 10.00–18.00
K 10.00–20.00
N–P 10.00–18.00

MIKKELI MUUSEUM
E Suletud
T 10.00–18.00
K 10.00–20.00
N–P 10.00–18.00

ADAMSON-ERICU MUUSEUM
E Suletud
T–P 10.00–18.00

NIGULISTE MUUSEUM
Avatud taas novembrist 2022!