JÄÄB ÄRA! Ackermanni Akadeemia. Vabameistrid Tallinnas ja Toompeal – kunstnikud või käsitöölised? Triin Kröönström 18.03.2021 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
  • Perepilet: Niguliste muuseum
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
Loeng või vestlus

Kas küsimusele „Vabameistrid Tallinnas ja Toompeal ‒ olid nad kunstnikud või käsitöölised?“ saab üldse vastata? Ettekandes vaadeldakse allikaid, mis jutustavad 17. sajandi viimasel veerandil Tallinnas ja lähikonnas tegutsenud vabameistritest ning proovitakse vastata küsimusele, mis eristas 17. sajandi kunstnikku käsitöölisest.

Triin Kröönström on Tallinna Linnaarhiivi ajaloolane, kes on keskendunud varauusaegsele haridus- ja kultuuriloole. Christian Ackermanni uurimisprojekti liikmena on ta põhjalikult tegelenud 17. sajandi arhiiviallikatega ning avastanud palju uut nii meistri kui ka Tallinna 17. sajandi kunsti- ja kultuurielu kohta. Ta on raamatu „Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“ üks autoritest.