fbpx

Otsing

Ackermanni meistriklass 01.12.2020 | 18.00

Niguliste muuseum
Christian Ackermann. Apostel Peetrus. Detail. Röntgenfoto skulptuurist. Vigala kiriku altarisein
Näitusetuur

Ackermanni meistriklass

Kunstiteaduslik meistriklass Niguliste muuseumi näitusel „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“, rõhuasetusega barokk-kunsti uurimisel, vabastamisel ja vabanemisel hilisemate aegade ladestuste alt.

Aastatel 2016–2020 viidi Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kunstimuuseumi eestvedamisel ning koostöös Eesti Evangeelse Luterliku Kirikuga läbi Eesti kõige andekama ja ühtlasi skandaalema barokk-kujuri Christian Ackermanni (tegutses Tallinnas u 1674‒1707/1710) elu ja loomingu uurimisprojekt. Interdistsiplinaarsesse uurimistöösse olid kaasatud kümmekond asutust ja suur hulk erinevate valdkondade spetsialiste, aga ka Eesti Kunstiakadeemia tudengid.

Uurimistöö tulemusi tutvustati jooksvalt kõikvõimalikes töötubades ja seminarides, ekskursioonidel ja konverentsidel, samuti teaduslehel www.ackermann.ee. Uurimistöö kokkuvõttena sündis Niguliste muuseumi näitus ja kirjutati mahukas Christian Ackermanni monograafia (ilmub 2020 jõuludeks).

Ainus võimalus uurimistöö protsessist veel vahetult osa saada, on osaleda Ackermanni projekti vedurite ja näituse kuraatorite läbiviidavas meistriklassis. Meistriklass algab Christian Ackermanni eluloo ja töökoja üldtutvustusega, jätkub meistri loomingu traditsiooniliste ja infotehnoloogiliste uurimisviiside analüüsiga ning lõpeb ringkäiguga Niguliste muuseumis näitusel „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“.

Lisaks uutele teadmistele ja baroksetele emotsioonidele ootab meistriklassis osalejaid ka väike kingitus.

Eesti barokitäht Christian Ackermann on surnud, aga tema looming elab edasi ja valgustab meid ka nüüd, jõulude eel.

Meistriklassi viivad läbi:

Prof dr Hilkka Hiiop
Dr Tiina-Mall Kreem