fbpx

Otsing

Advendikontsert. Ansambel Orthodox Singers 10.12.2023 | 18.00

Niguliste muuseum
Foto: Orthodox Singersi kogu
Kontsert

Advendikontsert. Ansambel Orthodox Singers

Spetsiaalselt advendikontserdiks ettevalmistatud unikaalne kava koosneb erinevatest Kristuse sünnile pühendatud õigeusu kirikupalvetest ning eri rahvuste vaimulikest jõululauludest.

Kavas põimuvad läbi nii iidsed kui ka kaasaegsed kirikulaulud ning enamikku esitatavatest teostest saab väga harva kontsertettekandes kuulata.

Orthodox Singers tegutseb kultuurimaastikul Valeri Petrovi juhatusel 34 aastat ning on leidnud tunnustamist ühena Eesti parimatest professionaalsetest kooriansamblitest. Kollektiiv koosneb professionaalsetest muusikutest, kes valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid.

Ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus. Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kõige paremini kirjeldab väljend ”heli sulab ära”.