fbpx

Otsing

Akvarell algajale 07.11.2023 | 17.30

Kumu kunstimuuseum
Hind
80 €
Kursus või töötuba

Akvarell algajale

Kursus toimub: 07.11, 14.11 ja 21.11 kell 17.30‒19.30 
Juhendaja: Kadri Veisner

Akvarellidega maalimine algajatele pakub palju avastusrõõmu ja uusi teadmisi. Kolmeosalisel kursusel käsitletakse põhiliselt vesist tehnikat (märgtehnika), mis on akvarellmaali alus, kuid samas mänguline ja annab enim võimalusi katsetada uusi tehnikaid ning vahendeid.

Kursuse vältel sünnib palju A5 suuruses töid ning kursus lõpeb osaleja soovil suurema teose valmimisega. Esimestel kohtumistel tutvustatakse ka akvarellidega maalimise ajalugu ning maalitehnikate erinevusi (õli, akrüül, akvarell), samuti akvarellivahendeid ja -tehnikaid. Alustatakse lihtsamate elementide maalimisega: lilled, maastikud ning muud osalejatele meelepärased motiivid.

Kursus on mõeldud igas vanuses huvilistele, kes sooviksid õppida akvarellidega maalima. Kursuse läbinud osaleja on saanud juurde enesekindlust ja oskuse maalida akvarellvärvidega väiksemale ja suuremale pinnale. Oskab kasutada vesist tehnikat (märgtehnikat), segada värve, kasutada lisavahendeid ja -tehnikaid. Suudab maalida väiksemaid pildikesi ning teab suuremate maalide loomiseks tarvilikke nippe.

Juhendaja on Kadri Veisner. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias moestilistikat ning on läbinud erinevaid maali- ja joonistamistunde. Lisaks on ta õppinud Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis nüüdismeedia erialal ning juhendanud mitmeid akvarellmaali ja moejoonistuse kursusi.