fbpx

Otsing

Jõulujazz 2020: Andre Maaker & Prezioso “Old Church” 05.12.2020 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
20 €

Täispilet 20€

Sooduspilet 15€

Kontsert

Jõulujazz 2020: Andre Maaker & Prezioso “Old Church”

Asukoht: Kumu auditoorium

Varemeist püütud helid

„See oli juulis ja septembris 2015 – käisin lossi varemetes kuulatamas ja pilli mängimas. See on umbes nii, nagu käiakse rahvapärimust kogumas – mina käisin vanade müüride vahelt helisid kogumas. Istusin, ootasin, kuulatasin ja mängisin – kiriku seintelt kumisemas mineviku kihid, minus aga tukslesid avanemisootel tuleviku kihid, lae asemel peegeldumas taevasina lõputus. Igal kogumiskäigul püüdsin kinni ühe muusikalise idee, fraasi, loo – kogusin parasjagu nii palju, et sellest saaks väike tervik, mida enesega kaasa võtta. Et kogetu ei ununeks, siis salvestasin lood ka videona. Neid sai kokku kuus ja nad jäid ootama edasist komponeerimist/seadmist kitarrile ja keelpillikvartetile.“

Üks Eesti parimaid jazzkitarriste Andre Maaker nimetab stiilimääratlusi vältides ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusikalavadel. Andre Maaker tegutseb sooloartistina ja teeb kaasa ka erinevates muusikakollektiivides, nt Bad Habits Trio, Trio Romansid või muusikaline kitarripõnevik Triller koos Ain Agana ja Vaiko Eplikuga. Tema sagedased lavapartnerid on praegusel ajal ka Jaan Sööt, Liisi Koikson, Kadri Voorand ja Sofia Rubina.

Sel kontserdil kõlavad kõik kuus osa Andre Maakeri tervikteosest „Old Church“ kitarrile ja keelpillikvartetile. Lisaks saab kuulda kitarristi uut meloodilis-laulvat instrumentaalmuusikat ning laval liitub Maakeriga keelpillikvartett Prezioso. Keelpillikvarteti liikmeteks on Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello) ning kollektiiv tegutseb alates 2006. aastast. Kvarteti repertuaar on mitmekesine, hõlmates klassikalisi teoseid, kaasaegset muusikat, kuid ka pop-ja jazzmuusika töötlusi. Prezioso on olnud mitmete eesti heliloojate uudisteoste esmaesitajaks. Prezioso mängu iseloomustab energilisus, intensiivsus ja nooruslikkus, kuid ka inimlik sügavus ja eetilisus on kvarteti muusikutele väga hingelähedane ja oluline.

NB! Viiruse leviku tõttu palume kõigil Kumu auditooriumis toimuvatel sündmustel meie külastajatel kanda maski.