fbpx

Otsing

Andres Uibo „Apokalütiline sümfoonia“. Niguliste oreli vinüülplaadi esitlus 14.04.2023 | 17.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kontsert

Andres Uibo „Apokalütiline sümfoonia“. Niguliste oreli vinüülplaadi esitlus

Professor Andres Uibo, helirežissöör Priit Kuulberg ja salvestusinsener Aular Soon on äratanud ellu 1970-1990 ilmunud albumisarja “Eesti orelid”. Valminud on ka Niguliste oreli uus vinüülplaat, mida õhtul lähemalt tutvustatakse.

Niguliste kirik oli oma orelitega tuntud juba keskajal. On teada, et 17. sajandil oli seal kasutuses neli orelit. Kirikusse on sajandite vältel pille ehitanud maailmakuulsad orelimeistrid. Uus peaorel nelja manuaali, pedaali ning 63 registri ja 4711 vilega valmis Tšehhoslovakkia orelifirmas Rieger-Kloss ning seati muuseum-kontserdisaalis üles detsembris 1981. 2012 valmis kooriorel, ehitajaks Eesti orelimeister Ago Tint. Niguliste on olnud ja on jätkuvalt Eesti orelimuusika ja kultuuri tähtis keskus ning 1987. a sai siin alguse mainekas Tallinna rahvusvaheline orelifestival, mille kutsus ellu Andres Uibo.

Andres Uibo (s. 1956) näol on tegemist silmapaistva muusikuga, kelle tegevus on Eesti kultuurimaastikku rikastanud juba aastaid. Ta on üks enim kontserte andvaid Eesti interpreete nii kodu- kui ka välismaal, hinnatud organist, kammermuusik, produtsent, pedagoog ja helilooja. Andres Uibo lõpetas Tallinna Konservatooriumi prof Hugo Lepnurme oreliklassis ning täiendas end Saksamaal Lübecki Kõrgemas Muusikaülikoolis prof Hans Gebhardi juhendamisel.

Alates aastast 1981 on Andres Uibo Tallinna Niguliste muuseumi organist ning aastast 1994 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oreliõppejõud, aastast 2005 korraline professor.