fbpx

Otsing

Ansambel Linnamuusikud. Elutants 22.03.2023 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Ansambel Linnamuusikud
Kontsert

Ansambel Linnamuusikud. Elutants

Asukoht: Antoniuse kabel

Ansambli Linnamuusikud 40 tegevusaasta jooksul on ikka olnud põhitähelepanu all eesti rahvakoraalid.

See on unikaalne muusikaline materjal, mis Linnamuusikute seades kõnetab igaüht, olgu lähedalt või kaugelt. Sama tähtsal kohal on ansambli repertuaaris liturgiline gregooriuse koraal ja varajane sakraalne polüfoonia.

Kontserdi tekstid on võetud suure neljapäeva hommikulauludest, viisistatud polüfooniliselt ja gregooriuse koraali viisidel väikeste seadelisanditega, raamiks temaatilised eesti rahvakoraalid.

Kava sobib sisult kokku Antoniuse kabeli surmatantsu teemaga, pöörates pilgu surmast edasi – taevalikku. Kuid nõnda nagu leib ei tule lauale ilma kannatuste ja vaevata, nõnda ei tule ka taevariik kellelegi tahtmatult. Süvenedes meie kava sisusse, võib kuulaja avastada, kui jõukohased ja lohutavad on pingutused, mida meile kingitakse oma hinge päästeks.

„… mis kasu on inimesel sellest, kui ta võidaks terve maailma, aga teeks kahju oma hingele?“ küsib Õpetaja. Kuulama on kutsutud kõik, kelle hing vajab puhkust ja leevendust. Ometi ei ole meie muusika meelelahutus, vaid meelte koondamine, milleta ei ole võimalik läbi kaduva näha seda, mis ei hävi (Mt 24:35).

Ansambli kunstiline juht: Taivo Niitvägi

https://www.linnamuusikud.com/

Ekspositsiooni ja torni saab külastada enne kontserti.