fbpx

Otsing

Ansambel Orthodox Singers. Ülestõusmispüha kontsert 19.04.2023 | 19.00

Niguliste muuseum
Orthodox Singers
Kontsert

Ansambel Orthodox Singers. Ülestõusmispüha kontsert

Ansambli Orthodox Singers esituses kõlavad kaunid õigeusu ülestõusmispühade palvelaulud.

Kavas on eri maade varajane kirikumuusika, M. Dõletskõi ja M. Mussorgski lihavõtteainelised teosed ning nüüdisaja heliloojate vaimulik muusika. Esiettekandele tuleb noore Ukraina helilooja Ilja Humenjuki teos. Publikul avaneb harva võimalus kuulata enamikku kavas olevatest teostest kontsertettekandes.

Kriitikute tunnustus

Aastal 1989 Valeri Petrovi asutatud Orthodox Singers on pälvinud tunnustuse Eesti ühe parima kooriansamblina. Repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegseid õigeusu kirikulaule. Tuntud välismaiste heliloojate loomingu kõrval esitatakse Eesti heliloojate Arvo Pärdi, Cyrillus Kreegi ja Veljo Tormise teoseid ning repertuaari täiendatakse pidevalt.
Orthodox Singers valdab meisterlikult eri ajastutele omaseid väljendusvahendeid. Ansambli kõlapilti iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbimõeldud voogav kava ja ainulaadne stiilitunnetus.
Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada teose ettekandmisel selle vormiühtsus ja saavutada samal ajal võrratu piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend „heli sulab ära“.

Piletid hinnaga 20/15 € on müügil Piletilevi müügipunktides ja enne kontserdi algust kohapeal.