fbpx

Otsing

Anu Allikvee kuraatorituur näitusel „Johannes Mikkeli graafikakogu“ 07.12.2022 | 18.00

Mikkeli muuseum
Täispilet: Mikkeli muuseum
9 €
  • Perepilet: Mikkeli muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Mikkeli muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitusetuur

Anu Allikvee kuraatorituur näitusel „Johannes Mikkeli graafikakogu“

Mikkeli muuseumi 25. sünnipäeva-aastale pühendatud püsiekspositsiooni tutvustavate kuraatorituuride sarja lõpetab ringkäik Anu Allikveega, kes tutvustab Johannes Mikkeli graafikakogu.

Mikkeli graafikakogu hõlmab üle neljasaja teose, olles arvult kollektsiooni kõige mahukam osa. Kuna valgustundlik graafika ei saa olla alaliselt püsiekspositsioonis, eksponeeritakse seda muuseumi teisel korrusel asuva Kollektsionääritoa vahetuvates väljapanekutes. Seekordses valikus on paarkümmend tööd, mis annavad graafikakogust hea ettekujutuse.

Näitusel on väljas mitmeid hinnalisi gravüüre 16. ja 18. sajandi tuntud kunstnikelt, samuti üksikuid näiteid 19. sajandist, kuid suurema osa moodustab 17. sajandi, eriti Madalmaade graafika. Vaatamiseks on välja toodud parimate flaami gravööride (Paulus Pontius I, Schelte Adamsz. à Bolswerti jt) loomingut Peter Paul Rubensi ja Anthony van Dycki järgi, samuti tuntud hollandi animalisti Paulus Potteri ja maastikugravööri Anthonie Waterloo teoseid.
Itaalia kunsti esindavad oma ajastu silmapaistvate kunstnike PietroTesta baroksed fantaasiad ja Giovanni Battista Piranesi Rooma vaated, mis valavad kunsti valgustuajastu otsinguid ja pingeid. Neile sekundeerivad näited saksa kunstist ning tõeline haruldus – 18. sajandi prantsuse kunstniku võluv pastell pärgamendil.