fbpx

Otsing

Armastuse värvid. Õhtu kammermuusika gurmaanidele 30.07.2021 | 19.00

Kadrioru kunstimuuseum
Pilet alates
15 €

Piletid 15, 20 ja 30 eurot
Piletid saadaval www.piletitasku.ee ja tund enne algust kohapeal (sularahas)

kontserdi plakat
Kontsert

Armastuse värvid. Õhtu kammermuusika gurmaanidele

Eestist pärit Saksamaal elav ja töötav metsosopran Maarja Purga annab koos keelpillikvartetiga Prezioso 30. juulil selle suve ainukese kontserdi Tallinnas.

Kaunis Kadrioru kunstimuuseumi saalis tulevad koos tunnustatud keelpillikvartetiga Prezioso ettekandele teosed Debussy, de Falla, Schumanni, Heggie jt repertuaarist, mis paeluvad kammermuusikagurmaane oma ainulaadsete seadete, harmooniate ning kirglikkusega.
Kontsert „Armastuse värvid“ pühendub armastuse erinevatest aspektide lahtimõtestamisele. Avateosena kõlab kava kõige kaasaegsem teos Ameerika helilooja Jake Heggie sulest. „Camille Claudel – Into the Fire“ on kirjutatud maailmakuulsale metsosopranile Joyce DiDonatole ning räägib prantsuse skulptori Camille Claudeli elust, tema suhtest August Rodiniga, lapse kaotusest ning viibimisest hullumajas, kus ta veetis oma elu viimased 30 aastat. Heggie kirjutas seade ka Claude Debussy laulutsüklile „Trois Chanson de Bilitis“, mille impressionistlik helikeel sulandub imeliselt kokku sensuaalsete tekstidega, mis viivad kuulaja Vana-Kreeka mütoloogia. Kontsert lõpeb kahe rahvaviisidel põhineva tsükliga. Esitusele tulevad Clara Schumanni kolm romantilist laulu ning Manuel de Falla tantsulised „Siete canciones popolares“.

Viimase Vello Jürna nimelise vokalistide konkursi publikupreemia võitja Maarja Purga on pühendunud nii ooperi kui ka Liedi laulmisele. Tema viimased suuremad ülesastumised on olnud Kölni ja Aacheni ooperiteatrites, samuti on Purga laulnud Bayreuthi ooperifestivali kõrvalprogrammis, kus ta laulab ka käesoleva aasta augustis Siegfried Wagneri ooperis „Friedensengel“. Kadrioru lossis ühendatakse koostöös keelpillikvartetiga Prezioso Liedi värviküllus ooperliku dramaatikaga, mille tulemuseks on vaheldusrikas, uudne ning kaasahaarav muusikaelamus.

Maarja Purga – metsosopran

Keelpillikvartett Prezioso:

Hanna-Liis Nahkur (viiul)
Mari-Katrina Suss (viiul)
Helena Altmanis (vioola)
Andreas Lend (tšello)