fbpx

Otsing

Ars Baltica fotokunstitriennaal 11.08.2007 – 30.09.2007

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
 • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
  28 €
 • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
  9 €
 • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
  20 €
Näitus

Ars Baltica fotokunstitriennaal

Asukoht: 5. korrus, kaasaegse kunsti galerii

Neljas Ars Baltica fotokunstitriennaal “Don’t Worry – Be Curious” on näitus, mis esitab fotosid, videoid ja installatsioone 20 kunstnikult Läänemere regioonist, töid, mis osutavad probleemidele ja hirmudele seoses kaasaegses ühiskonnas toimuvate muutustega.

Euroopa ühiskondlikku, poliitilist ja majanduslikku tegelikkust mõjutavad parasjagu ümberstruktureerimise protsessid, mis on viinud ühelt poolt ühiskondlike suhete muutumiseni ebapüsivaks, oma kodukoha taju kadumiseni ning üha süveneva individualismini, teiselt poolt kasvava tööpuuduse, ühiskondliku passiivsuse ja poliitikas pettumiseni. Neid muutusi kogetakse läänes eelkõige heaoluühiskonna kriisina, samas kui Ida-Euroopas näivad need olevat kapitalismile ülemineku kõrvalnähud. Hirmud, mida nende protsessidega seoses tajutakse, näivad aga tekitavat nii siin kui seal üsna sarnaseid reaktsioone – sotsiaalsfääri vaesumine, identiteedi kaotamise hirm ning ebakindel suhtumine tulevikku on globaliseerumise soovimatud kaasnähud. Lisaks sellele on kõikjal kasvamas tõrjereaktsioonid võõra ja teistsuguse vastu.

Näituse lähtealuseks on uskumus, et kunst võib pakkuda impulsse ja ärgitada meid teisiti mõtlema meie osalusest ühiskonnas. Näituse“Don’t Worry – Be Curious” kunstnikud tegelevad migratsioonipoliitika, “normaalsuse” ja “erilisuse” kohta ringlevate ideede, millegi mõistmise ja vääritimõistmise mehhanismidega, kollektiivsete hirmude, noorte inimeste erinevate vaadetega elule, meedia mõjuga meie maailmanägemisele ning argielu sentimentaalsete väärtustega. Nende töid ühendab positiivne ja sageli humoorikas alatoon, mis aitab vaatajal suhestuda millegi tema jaoks uuega ning uurida omaenese reaktsioone töödes käsitletud teemadele.

Näitust toimub Saksamaa Schleswig-Holsteini Liidumaa peaministri egiidi all ja seda on toetatud Euroopa Liidu programmi “Kultuur 2000” raames ning Saksa Föderaalse Kultuurifondi poolt. Osalejamaades on näitust toetanud Danish Arts Council, Arts Council of Finland, Center for Contemporary Art Norway, IASPIS, Moderna Museet – International Programme, Stockholm ning Eesti, Läti ja Leedu kultuuriministeeriumid.

Näitus liigub Eestist edasi:

 • Pori Art Museum, Pori (FI);
 • Neue Gesellschaft für Bildende Kunst (NGBK), Berliin (DE);
 • Andrejsala, Riia (LV);
 • Casino Luxembourg, Luksemburg (LU).

Näitusega kaasneb Revolver Books’i poolt välja antud inglisekeelne kataloog.

Kuraatorid: Dorothee Bienert (D), Kati Kivinen (FI), Enrico Lunghi (LU)

Kunstnikud:
Petra Bauer (SE), Anna Baumgart (PL), Olga Chernysheva (RU), Bodil Furu (NO), Colonel & Khaled D. Ramadan (DK), Kaspars Goba (LV), Kristina Inciūraitė (LT), J & K (D/DK), Sven Johne (D), Tellervo Kalleinen & Oliver Kochta-Kalleinen (FI), Talleiv Taro Manum (NO), Tanja Nellemann Poulsen (DK), Anu Pennanen (FI), Katrin Tees (EST), Alexander Vaindorf (SE), Arturas Valiauga (LT), Julita Wójcik (PL)